İnternete girebilen bi smartphone neden Wi-Fi yayın veremez?

Telefon Samsung Galaxy S. İnternetinde hiçbir sorun yok ancak modem olarak kullanmak isteyip bilgisayarıma Wi-Fi ile bağladığımda, bağlantıda hiçbir sorun olmamasına rağmen veri akışı sağlanmıyor (gönderi ışığı sürekli ıkınıyor telefonda ancak karşıdan cevap almıyor)

Sorun gideri kullandığımda windows'un bu aygıtın proxy ayarlarını otomatik olarak algılayamadığı cevabını aldım, ancak alette kayıtlı bi proxy yok ki?

sorun ne olabilir?

(Mobil AP uygulamasıyla telefondan Wi-Fi yayın verip bilgisayarımla nete girebilmek istiyorum, hat Avea)

bilgisayarınız otomatik mi ip alıyor? belki önceden tanımlı ip - gateway adresleri vardır.

  • kisa  (11.01.12 17:54:34)
evet bilgisayar için de telefon için de ipler dynamic, dnsler de öyle.

  • tempor  (11.01.12 17:56:52)
bilgisayarda ki dns ayarını otomatik yapın bir.

  • hoot  (11.01.12 17:57:34)
dnsler de otomatik.

  • tempor  (11.01.12 17:59:43)
bilgisayarda bluetooth varsa onla bağlanmayı denediniz mi?

  • hoot  (11.01.12 18:19:13)
malesef bluetooth ya da kızılötesi yok, wifiyla bağlamak zorundayım.

aveayı aradım, telefon internete girdiği sürece hiçbir sorun olmaması gerektiğini söylediler. telefon internete giriyor, telefon bilgisayardan gönderilen talebi de algılıyor, istek de yolluyor ama karşıdan veri alamıyor.

yani şöyle, wifi (mobil ap ile) açık ve telefonda bi internet sayfası açtığımda şahane bağlanabiliyorum, oklar iki yönlü, ama o esnada bağlı bilgisayardan site açtığımda sadece veri talebi gönderebiliyorum, alamıyorum.

deli etti bu olay beni.
  • tempor  (11.01.12 18:25:49)
bilgisayarın talebini telefon alabiliyor mu? bilgisayardan aldığı talebi aveaya iletebiliyor mu? ya da sorun sadece gelen talebi bilgisayara iletmesindemi acaba? nasıl bakarsınız bilemiyorum.
bilgisayarın telefona bağlandığına emin miyiz? mesela bilgisayarda (windows olduğunu varsayıyorum) WIN+R sonra CMD enter yapın
dos penceresi açılır, ipconfig /all yazın
orada wireless bölümündeki IP - SUBNETMASK - GATEWAY adreslerini bir yazar mısınız
ayrıca
gene anı ekranda
ping GATEWAY adresi (ör: ping 192.168.1.1) komutunu verir misiniz sonuç ne çıkıyor?
telefonunuzun üzerinde farklı bir firewall yazılımı olabilir mi (böyle birşey var mı bilmiyorum)
  • kisa  (11.01.12 19:06:15)
fiziksel adres 00-26-b6-14-e0-59
dhcp etkin evet
otomatik yapılandırma etkin evet
ipv6 adresi fe80::347f:c460:60:5313%11 (tercih edilen)
ipv4 adresi 192.168.43.107
alt ağ maskesi 255.255.255.0
varsayılan ağ gecidi 192.168.43.1
dhcp sunucusu 192.168.43.1
dns sunucusu: 192.168.43.1

diyor ama?

win 7 ultimate kullanıyorum, telefonda herhangi bi root vs yok, orjinal yani.

bu bilgileri telefonla bağlıyken (bağlanamıyorken) çalıştırıp da aldım, ondna sonra kablonete geçip de attım. teşekkürler ilginiz için:)
  • tempor  (11.01.12 19:30:22)
şimdi öncelikle sizin bilgisayarınız telefondan 192.168.43.107 nolu ip yi almış ve internetin de 192.168.43.1 nolu adresten geleceğini varsaymış.
öncelikle bu ip yi aldığınız durumda bilgisayardan gene komut satırına gidip
ping 192.168.43.1
yazıp sonucuna bakın lütfen, telefona ping atabiliyor mu onu netleştirelim.
bunun dışında telefona bağlanabilecek başka bir wifi cihazı var mı? onu da denediniz mi?
ayrıca bilgisayarda web tarayıcının adres kısmına
yazarak sonucuna bakar mısınız?
  • kisa  (11.01.12 19:37:55)
192.168.43.1 yoklanıyor 32 bayt veri ile:
192.168.43.1 cevabı bayt:32 süre=5ms TTL=64
192.168.43.1 cevabı bayt:32 süre=3ms TTL=64
192.168.43.1 cevabı bayt:32 süre=10ms TTL=64
192.168.43.1 cevabı bayt:32 süre=3ms TTL=64

192.168.43.1 için Ping istatistiği:
Paket: Giden = 4, Gelen = 4, Kaybolan = 0 (%0 kayıp),
Mili saniye türünden yaklaşık tur süreleri:
En az = 3ms, En çok = 10ms, Ortalama = 5ms

demiş.

173.194.69.147 için bağlantı sayğlayamadık, napmalı başka?
  • tempor  (11.01.12 20:07:01)
şu durumda dns problemi değil, telefona doğru şekilde bağlanmış. sorun telefondan kaynaklanıyor diye düşünüyorum. telefondaki ayarlara bakın derim ya da aynı işi yapan başka bir program var mı marketten indirebileceğiniz, onunla deneyin. joikuspot vardı symbian lar için
benim aklıma başka birşey gelmiyor üzgünüm

  • kisa  (11.01.12 20:26:28)
Menü
Ayarlar (Settings)
Kablosuz ve ağ (Wireless and network)
Bağlanıyor (Tethering)
Mobil AP yanındaki kutuyu işaretleyin.
Mobil AP ayarları (Mobil AP settings)
Mobil AP'yi yapılandır (Configure mobile AP)
SSID Ağı (Network SSID) kutusuna bir isim yazın. Bu isim sizin notebook'ta daha doğrusu hangi cihazı bağlayacak iseniz kablosuz ağları aradığınızda göreceğiniz isim olacaktır.
Güvenlik (Security) WPA2 PSK olarak seçin
Bir şifre (Password) belirleyin.
Kaydet'e (Save) basarak işlemi bitirin.

Notebook'ta kablosuz ağları bul yaparak burada belirlediğiniz SSID olanı bulun. Üstüne tıklayıp bağlan deyin. Şifre istediğinde burada belirlediğiniz şifreyi verin.

Ben 2.3.3 JVB kullandığım için menüler biraz daha farklı olabilir ama Mobil AP olan yeri bulabilirsiniz. Ayarlarda bir değişiklik yoktur.

bir forumdan aldım, bu şekilde denediniz değil mi? (muhtemelen evet)
  • kisa  (11.01.12 20:30:28)
cok tesekkur ederim yine de, zahmet oldu sana da, artik telefon ve hat yonunden yaklasayim olaya.

  • tempor  (11.01.12 20:31:48)
Kesinlikle oyle yaptim, hatta sifresiz de denedim sifreleme uyusmazligi yasanmasin diye ama olmadi, hattan bi sey cikacak sanirim ama aveanin bunu anlamasi da epey zaman alacak gibi.

  • tempor  (11.01.12 20:43:30)