Almanca rammstein googletranslate

bu karşılaştırmayı sormak ne kadar doğru emin değilim ama, rammstein vokali R leri baskılı söylerken, google translate R falan söylemiyor, almanya'da hangisi yaygın acaba ? veya yöreden yöreye değişiyor mu

till lindemann'ın kendine has bir telaffuzu varmış, çok almanca bilmem de, öyle duymuştum. hatta hitler'e benzetenler oluyormuş.

  • hollowlife  (10.01.12 18:24:53)
şive farkı oluyo almanyada ya bölge bölge. takılmamak lazım çok. mesela weiter kelimesiyi vayterr diye okuyanı var, vayta diyeni var, vaytağ var. nabıyon-ne yapıyorsun-napıyosun gibi düşün.

  • hjarteblod  (10.01.12 18:33:01)
sukut'un verdiği kaynağa dayanarak bir ekleme yapayım:
"Saksonya şivesi (Almanya'nın doğusunda yer alan bu eyalete özgü şivedir)". grubun tüm elemanları doğu almanyada yaşamış olan kişilerdir, oranın çocuklarıdır. öyle "hadi hitler sesi çıkaram la, sert müzik olsun :DDD" diye yapmıyorlar yani. müzisyenlikten önce hepsi vasat işlerde çalışıyorlardı; o r'leri baskın söyleyen solist sepetçiydi mesela.

  • hjarteblod  (11.01.12 12:03:05)