farenjit

Şimdi bu sabah 3. antibiyotiğimi aldım ama hala şiş bademcikler, ne zaman geçerler bu illet?

1000mg augmentin alıyorum yanında vitaminini kloroben'ini bepanten pastilini eksik etmiyorum, hep sıvı tüketiyorum uygun sıcaklıkta, 80 kil0 31 yaşında er kişiyim.

bir de çok sık hastalanmam, son 6 aydır 2. hastalanışım, ilkinde de farenjit değil normal soğuk algınlığı olmuş ancak antibiyotiksiz ateşlerle geçirmiştim 1 haftada..

  • aboutablank  (10.01.12 15:05:58)
yok mudur bir cevap yazacak babayiğit yahu...

  • aboutablank  (10.01.12 15:41:17)
3. antibiyotik olduğuna göre 2.günde olmalısın. Muhtemelen yarın akşam azalma olduğunu hissedersin.

  • aiclia  (10.01.12 16:02:45)
yok kronik değil,

cuma gecesi azıcık ağrımış cumartesi sabahına sıkı kahvaltı ve fısfısla geçmişti ama akşama biraz arttı sigara falan da var tabi, sonra pazar günü yoldaydım tüm gün neredeyse italyada yaşadığım şehre geldim yordum bünyeyi, ev de buz gibi olmuş tabi pazartesi sabahı baktım coşucak bu ilaca başladım pazartesi öğlene doğru bademciklerin dirsek temas aralığı vaziyetine geldiğini söyleyebilirim.. ama durduk yerde acı çok yok gibi ama hissediyorum işte bademciklerin birbirine temasını mı desem şişliğini mi desem..

antibiyotik aldım işte, o geçirir, semptomatik olarak bepanten pastil ve kloroben sprey kullanıuorum..
  • aboutablank  (10.01.12 16:19:01)
yutkunma zor baya, ağrı yapıyor, nefeste sorun yok ama..

ballı sütü burada yapıcak cezvem yok desem :)
pastil, bol sıvı tüketimi, antibiyotiğin zamanını geçirmeme ve vitaminle birlikte almak. bel bağladığım herşey bunlar...
  • aboutablank  (10.01.12 16:45:45 ~ 16:47:22)
o da yok yeminle..

sallama çay yaparım ama su kaynatıcak bişeyim var :P
  • aboutablank  (10.01.12 16:56:11)
teşekkür :)

  • aboutablank  (10.01.12 17:03:46)