bu ne yasasi ya da kuralidir? V2

gecenlerde yazdim cevap bulamadim,aradim aradim internette de bulamadim. belki suanda bilen birileri vardir diye sormak istedim : hani mesela birini cok dusunurseniz o sizi tinlamaz ama enerjinizi ve dusuncenizi baska alana kaydirirsiniz, bu hooop size gelir. ya da bir isi deli gibi almak istersiniz, o surecte ondan bir sekilde vazgecersiniz ama gunler icinde olumlu cevabi alirsiniz. bu bir yasa miydi yoksa ben mi uyduruyorum.
belki belirli bir ismi yoktur ama herhangi bir 'yasa'nin altinda ornek verilebilecek durumlardir.
bu konuyla ilgili bilgisi olan var mi gurular?

not: murphy degil, entropi degil, sanirim karma da degil.

bu hayatın sen bakarken soyunamıyorum yasasıdır.

  • proculianus  (09.01.12 18:31:07)
çekim yasası mı?

  • mahone  (09.01.12 18:34:08)
kader kısmet yasası

  • sttc  (09.01.12 18:38:11)
cekim yasasidir belki de sevgili mahone . ama benim asil takildigi ve gozlemledigim su: - salak sevgili mevzularindan ornek veriyorum : mesela sevgilin veya arkadasinla kavga ettin. telefonda aramiyorsun bikac gun, o seni ariyor falan. sonra cat diye sen ertesi gun deli gibi aramak istiyosun,arasin diye bekliyorsun ama o aramiyor. ben bunu suna yoruyorum : ben aramak istedigim icin onun arayasi gitti.durum benim enerjimle ilgili yani.. iste tam da bunu ogrenmek istiyorum. bu basit bir ornek ama genellestirilebilir de..ve benim hayatimda genel bu sekilde isliyor,iliskilerimde,elde ettigim,edemedigim seyler vs

  • cccbehzatccc  (09.01.12 18:38:56)
bunun açıklaması şöyle:

çekim yasası için çaresizlik, panik ve sabırsızlık işlemiyor.
yani bir şeyi çok isteyecek ve sonra unutacaksın.
bir şeye ciddi şekilde takılıp, çaresizce kıvranırsan, bu enerji alanını "bozar".

mesela para konusu.

parasız insan çaresizlik içinde para ister ve sürekli parayı düşünür.
ordan gelen parayla şunu ödeyeyim, öbürünü böyle yapayım der ve parayla uğraşır.
ama parası olan insan çaresizlik içinde para düşünmez.
parasını harcar, yatırım yapacaksa yapar ve geleceğine güvenir.
geceleri uykusu kaçmaz daha çok param olsun diye.

yani dediğimi yapar. ister, ama onu istediği andan sonra başka şeye yönelir.
böylece yolladığı enerji bozulmaz ve misyonu belirgin haliyle, sade şekliyle kalır.

çok kabaca oldu, ama durum bu.
  • blatta hiberna  (09.01.12 19:10:32)
Yasa demeyin şu safsatalara gözünüzün yağını yiyim.

  • McScReaM  (09.01.12 19:36:41)
kaçan kovalanır.

  • goldentitan  (09.01.12 19:37:38)
the secret? hatta detayı olarak kuantum düşünce tekniği?

  • lunedor  (09.01.12 20:11:38)