insan içinde heyecanlanmak

Biliyorum başlık saçma oldu.
Şimdi mevzu şu; kaç yaşına geldim hala sunum yaparken heyecanlanıyorum, diyorum ki "hepimiz insanız" gibi klasik şeyler düşünerek heyecanlanmamaya çalışıyorum ama bi çıkıyorum meydana, hemen sesim kalınlaşıyor, arada bir kesiliyor falan..
yahu bunun çözümü o kadar zor olmamalı, lan çoğu kişi de heyecanlı sunum yaparken..
yok mu bunun çaresi. çözmemiz gerek artık.

sunumdan önce 0,5 xanax'tan at bi yarım. tez zamanda o ruh haline de alışır heyecanlanmazsın bi daha.

  • chainreaction  (04.01.12 20:39:40)
var tabi tecrübe,illaki sahne tecrübesi degil.eger bu durumda isen sosyal yeteneklerini,arkadaslarin arasindaki konusma yeteneklerini gözden gecir,rahat olmaya calis.

  • serabetan  (04.01.12 20:39:47)
millet senden daha mı üstün amk? hepsinin amk. belkide seni dinlemeye gelenlerin içersinde ne mallar vardır. böyle düşün, bu felsefeyle devam et rahatlarsın.

sonuçta hepsi sıçıyo, hepsinden bok çıkıyo yalan mı?
  • blackmail  (04.01.12 20:41:40)
bunun en etkili ve kalıcı çözümü vatandaş ile diyalog halinde olacağın bir işte çalışmak. diğer önerim, öğrenci iseniz öğrenci kulüplerinde aktif üye olmanız. baya etkili oluyor bunlar. son önerim ise seks :)

  • toshiro  (04.01.12 20:44:28 ~ 20:52:39)
@blackmail
bu sıçma mevzusu bi ara işe yarıyordu, herkes sıçıyo lan zorum zorum zorluyolar falan diye aklımdan geçiriyodum =)
başka varmı böyle felsefeleriniz?
  • emricardo  (04.01.12 20:45:57)
Sunumdan 5 dakika önce bir tek scotch. Eğer sık sık içiyorsunuz duble. Daha çok değil ama.

  • cashkorkmaz  (04.01.12 20:47:27)
@toshiro +1

insanlarla direk diyalog halinde olduğum iş tecrübelerim oldu. şimdi feriştahı gelse susmam:P ha bi de ortamda seni rahatsız edecek bir kişi, nesne varsa ondan da rahatsız olabilirsin. Bu da senin davranışlarını, cesaretini etkileyebilir.
  • buyrun  (04.01.12 21:20:22)
ya birisi sheldon cooper ın alternative pants videosunu bulup buraya koyabilir mi? Tam da bu arkadasın ihtiyacı olan şey:))

  • buyrun  (04.01.12 21:26:17)
Yabancılar böyle durumda karşındakileri çıplak olarak düşün der. Bir işe yarar mı bilmiyorum, bence yaramaz hatta, ama öyle bir şey de aklında bulunsun. Denersin belki işine yarar.

  • darkredanger  (05.01.12 01:12:09)