idrarda yanma olmadan böbrek ağrısı?

öncelikle, küçükken idrar yolu enfeksiyonu ve piyelonefrit geçirdim. az çok hatırlıyorum o yüzden belirtileri.
böbreklerim feci şekilde ağrıyor. gece ağrıdan uyuyamadım. istifra da ettim bulantı üzerine.
idrarımda herhangi bir yanma yok. ya da acı eşiğim düşündüğüm gibi ciddi anlamda yüksek ve anlamıyorum ben. böbrekler de çaktırmadan bu hale geldi...
neyse ben böbrek taşı mı acaba diye düşündüm ama hep kasık ağrılarından bahsediyorlar. benim sadece belime vuruyor ağrısı, ön tarafta bir şey yok. gene de böbrek taşı olabilir mi? dün gece idrarım koyu, kanlı gibiydi ama bugün gayet normal mesela.
doktora gideceğim yarın acil git diyecekler için. merak ettim sadece ne olabilir bu ağrının sebebi diye.

doktor değilimde çok çektim bu taş,kum mevzusundan taş böbrekten çıkıp mesaneye, üretra falan düşmüşse işerken ağrı, kasıkta ağrı vs. yapıyor hala böbrekte olabilir taş. yeri oynamış kanama/ağrı yapmış olabilir. doktora git yarın

  • mr fusion  (03.01.12 21:39:46)
idrar yolu enfeksiyonu yanma olmadan da gösterebiliyor kendini. bana öyle oldu birkaç kere. ama o yarına dayandırmaz adamı. buscopan için.

  • perizad  (03.01.12 21:44:46)
anlattıklarınızı ben de yaşadım ve taş çıktı böbreğimde...

eğer yarın doktor da taş var derse, size benim hayatımı kolaylaştıran 2 şeyi şimdiden söylüyorum : gilaburu ve altın otu...

eğer taş olduğu kesinleşirse mesaj atın, kullanımları ile ilgili bilgi de vereyim :)

geçmiş olsun.
  • brkylmz  (03.01.12 21:50:20)
@perizad: aldım buscopan, yaramadı maalesef :( 6 saatin geçmesini bekliyorum, bir daha alacağım.

@brkylmz: teşekkür ederim öneriler için. çıkarsa döneceğim size :)

herkese teşekkürler.
  • honeybunny  (03.01.12 21:54:54)
bele de vurabiliyor. taş diyil de kumdur belki. talın yol açtığı enfeksiyon bulantı, ateş yapabiliyor. sıtma tutumuş gibi titreme filan gelir ve ateşiniz çok yükselirse sabahı beklemeden hastaneye gidin, piyelonefrite dönme belirtisiymiş. yakında oldu bana.

geçmiş olsun...
  • tedirginlik hucresi  (03.01.12 22:01:53)
çocukken piyelonefrit geçirmeniz böbrekte sıkar bırakmış olabilir yada konjenital anomaliniz olabilir mesela düşük dereceli üreteral reflünüz olabilir...çocuklukta geçirdiğiniz böbrek rahatsızlığı yüzünden su an taş, enfeksiyon ve obstrüksiyon oluşmariskiniz artmış durumda...ateşiniz olmadığı için piyelonefrit olmadığınızı tahmin ediyorum,kesin bir şey söyleyemem ama muhtemelen taş hastalığınız var gibi...IVP çektirmenizi tavsiye ederim...

  • basili  (06.01.12 01:25:49)