[]

kesilen paranın geri ödenmesi

akbank'ta bi adet hesabım vardı,yaklaşık 2 yıldır kullandığım. ama öğrenci hesabı olmadığı için 6 ayda bir 50 lira kesiliyorudu. hesabımı öğrenci hesabına çevirttim ben de.
bugün arkadaşım "dilekçene kesilen ücretin geri ödenmesini de talep ediyorum yazsaydın, şimdiye kadar kestiklerini geri yatırırlardı" dedi. var mıdır böyle bi şey? 
Evet yatırır, sen öğrenci belgeni ver, 2011'i yatırırlar ama 2010 u bilemem,


  • sic_co  (03.01.12 14:23:38) 
hadi yaa hiç bilmiyodum, iyimiş bu. öğrenci hesabına çevirtirken böyle bi telebim olup olmadığını neden sormadı ki görevli, 2. kez gitçem şimdi.
teşekkür ederiim.

  • aseton  (03.01.12 14:29:52) 
Benim de akbank hesabım var ve aynı durumu ben de yaşadım. kendi şubeme gidip "ben öğrenciyim, hesap işletim ücretini kesmeyin." dedim. Onlarda kesmememiz için en az 2 faturaya otomatik ödeme talimatı vermelisiniz bu hesaptan dediler. O zaman öyleydi. "Peki verdim diyelim şu ana kadar verdiğim HİC'ler geri ödenecek mi?" dedim. "Hayır." dediler. Yine de bir dilekçeyle başvurmanda zarar yok. Ayrıca 2009'da çıkan bir yasa ile HİC'lerin yasal olduğunu okumuştum bir yerden ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyorum.


  • himmet dayi  (03.01.12 15:11:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.