Berlin - Dresden - Prag - Vİyana - Münih Turu için tavsiyeler...

Selamlar, iyi yıllar...

Niyeti bozduk, cümbür cemaat şeklinde başlıktaki güzergahtaki turu yapmak istiyoruz.

Berlin ve Münih daha önce gezip gördüğüm yerler olduğu için çok tavsiye gerekli değil ama Dresden, Prag ve Viyana'ya gittiğimizde ne kadar kısa sürede ne kadar efektif bir tur yapabiliriz... Mutlaka görülmesi gereken yerler neresidir...

Berlin'e inişte araba kiralayıp Münih'te geri bırakacağım. Yani bütün tur programı karayolu ile olacak...

Tavsiyelerinizi beklerim... Teşekkürler...

Dresden için altstadt'ta görülmesi gereken yerlerin (fraunkirsche, semperoper, zwinger) hepsi birbirine yakın ve elbeye de yakın gündüz vakti birkaç saat yeterli olacaktır. müzede bazen değişik sergiler olabiliyor bu kontrol edilebilir ne varmış diye. neustadt'a da geçilebilir gecesi daha hareketlidir.
prag da saat kulesi filan gayet şehir merkezi bir yerde zaten kalacağınız yer büyük ihtimal yürüme mesafesinde olacaktır. kaleye gitmek ve gezmek vakit alabilir.
berlin dresden arası 1.5 saat dresden'den prag biraz daha uzun. oraya kadar gitmişken budapeşte de yapabilirsiniz :D
  • niye ama  (02.01.12 00:52:07)
unutmadan altınızda araba varken tabi ki sachsische schweis bi de dresden yakınlarındaki ufak şehirlerden royanıza göre seçip gezebilirsiniz meissen (porseleniyle ünlü olan yer) moritzburg (ben kışın gidip schlossu begenmiştim)

  • niye ama  (02.01.12 00:54:44)
prag ta arabayla zorlanacağınız kesin. park önemli bir sorun. onun dışında bir gün prag için yetmeyebilir.

  • lifeframe  (02.01.12 07:23:33)