Eski sevgilinin nişanlanması? Bir garip oldum be dostlar...

Aslında hiç sevgili de olamamıştık ya, aşırı samimi arkadaşken, bir ara bu mevzulara yelken açalım demiştik te; onun cesaretsizliği yüzünden becerememiştik... Sonra arkadaş olarak devam etmiştik, iki üç ay önce birden bire telefonunu değiştirmiş, facebook hesabını kapatmıştı. İşin açığı çokta koymamıştı, başka mecralara vakit ayırabiliyordum yani. Ara ara aklıma geliyordu o kadar. Yine iki ay evvel falan kardeşinin hesabından mesaj atmıştım, cevap gelmemişti. Yine önemsememiştim. Neyse geçen nedense aklıma geldi, mesajı tekrar attım. Şöyle bir cevap geldi;

"merhaba.... ben "ay---" gayet iyiyim merak etme ayrıca teşekkür ederim. umarım sende iyisindir. evet hesabımı kapattım numaramda değişti çünkü böyle gerekti. ben nişanlandım bazı konularda daha dikkatli olmam gerekiyo yani bi sorun yok aksine herşey çok güzel... kendine dikkat et slmlar....."

tabii mesajı görünce bir aptallaştım, böyle içimden bir şey koptu sanki. nasıl desem, hayatımın çok değişmeyeceğini hisseder gibi ama; bir yandan da koydu işte. kıskandırdı, çünkü zamanında çok istemiştim onu. şöyle bir cevap gönderdim,

"Ay---,

Öncelikle teşekkür ederim. Mesajını alınca gerçekten sevindim. Mutlu olduğun için, iyi olduğun için sevindim. İşin açığı çok ta şaşırdım, biraz da hüzünsedim...

Sevinmemin sebebini tahmin edebiliyorsundur, zira hayatla alakalı önemli bir karar almışsın. Daha da önemlisi, bu kararın gerektirdiklerini samimi bir şekilde uyguluyorsun. Benim tanıdığım Ay---'ye de bu yakışırdı. Verdiğin kararın ciddiyetine olan saygısını arttırıyor insanın(ben de bir gün nişanlansam, nişanlımdan aynı şeyi beklerdim)... Umarım mutlu olursun, bütün iyi niyetlerimle...

Hüznü getiren yanı ise, hayatın zorunlu gerekçeleri sebebiyle artık görüşemeyecek olmamız. Hani, öyle veya böyle; Ay---'nin olduğu bir hayat güzeldi, iyiydi benim için. Bursa'da bizi düşünen, bize değer veren birilerinin olması. O kişinin sen olması, senle olan arkadaşlığımız, geçmişimiz vs... Biraz duygusu olan hüzünlenir yani, hayatın gerçekleri işte... (Ek olarak, sana her zaman dürüst olduğumu bilirsin, umarım benim karşıma da senin hayat görüşüne yakın birileri çıkar diye avutuyorum kendimi) -ve belki de son iletişimimiz olması sebebiyle zorunlu ve açıksözlü bir dip not: o kişinin sen olmasını da vaktiyle istemiş olduğumdan, içimden kopan güçlü bir keşkenin sesini herhalde işitmişsindir.-

Son olarak, verdiğin karara sonsuz saygı duyuyorum. Mutlu olmanı en içten dileklerimle temenni ediyorum, ve bir arkadaşın olarak şunu da ekliyorum ki; benim facebook hesabım, cep telefonum (554 309 9* **) her zaman açıktır. Nihayetinde, hayatın bizi götürdüğü yerlerin hep "en güzel" yerler olduğunu ümit etmekle birlikte, kötü zamanlarda da" hayatı boyunca" derdini dinlemeye hazır bir arkadaşının buralarda olduğunu unutma...

Annene, ablana, babana ve ailenizin müstakbel damadına selamlarımı sunuyorum. Bir sürç-i lisan ettiysem affet, Allah'a emanet ol...

Saygılarımla,

Arkadaşın Fatih."

Şimdi dostlar size danışacağım mevzu şu, nişanlı bir kıza böyle bir mesaj atarak haddimi aşmış mıyım?

İkincisi, şu an hissettiğim duygunun sonu ne olur? Nereye bağlamalı? İhtimali çok az görsem de, imkansız bir aşkın peşinde buluvermekten de korkmuyor değilim kendimi.

haddini aşmamışsın. bir daha yollama ama.
hissettiğin şeyi arkadaşlarından da hissedeceksin, herkes birini bulup hoop kayboluyor ortadan. daha yüzeysel olmayı öğreneceksin. kıza aman aman birşey hissettiğini sanmıyorum, şaşkınlık ve biraz da afedersin g.t olmanın hissettirdiklri olabilir. benim de başıma gelmişti çok benzeri. imkansız aşk olayına girme hemen, kız seni istemiyor, bunu kabul et. maalesef. geçer yakında.

  • african rain  (30.12.11 17:00:07)
kafasını ne diye karıştıyosun kızın? olmuş bitmiş mevzu.

  • brkylmz  (30.12.11 17:01:52)
1. aşıp aşmamanızı ikiniz belirlersiniz. ama aşmışsın.

benim nişanlım olsa, hatuna böyle bir mesaj gelse:

"ayy canım ne güzel bak fatih ile arkadaşlığın daha da iyi olur" falan diyemem. kafa göz dalar mıyım bilmem ama sevmem böyle geçmişin kokusunun buram buram koktuğu şeyleri.

ama yok ya, bitiririm kesin. kaldı ki karşılıksız sen mesaj atsan neyse, hatun da kaşınmış.

2. duygunun sonu belli. iş boktan. yaptığın şey milyon yıllık duygu. ama yapıyorsun zaten. bence bırak dicem ama bırakmıcaksın. devam et. herkesin tercihleri farklıdır. herkes mantıklı şeyler yaşamak zorunda değil. sen de git bunun peşinden. hayatını bok et. bokun tadına bak. ki bakıyorsun zaten.

3. haddini aşıp aşmadığını şurdan hesapla:

bu mesajı bir kağıda yazıp nişanlısına verip:

"böyle böyle, bu kağıdı nişanlınıza iletin lütfen"

diyebilir misin?

hayır.

demek ki gizli iş yapıyorsun. gizli iş sıkıntılı iştir.

belki de yapabilirsin. yapabilir misin Fatih?

4. dahi anlamındaki de bağlacı...
  • 29ekim2011  (30.12.11 17:02:31 ~ 17:06:08)
aşma konusuna gelmeyeceğim. fakat bu sadece istesem ararım istesem bulurum düşüncesinin verdiği rahatlığın son bulması. hissettiğin şey sadece artk ona ulaşamayacak olmanın verdiği kısa süreli şaşkınlık. merak etme çok uzun sürmez geçmesi. ki sende çok yakında farkedersin bu hissin ilerde aşka dönüşme gibi bi ihtimali bile yok. anca sinir olursun arada o kadar

  • zimbirik  (30.12.11 17:04:11)
Bence mesajının ilk paragrafını gönderseydin yeterli olurmuş ama anladığım kadarıyla içine dökmeye çalışmışsın. Bu da seni zamanla rahatlatacaktır bence. Bu kıza karşı çok bir şey hissettiğini düşünmüyorum, o yüzden çok da uzun sürmez.

  • duyond  (30.12.11 17:28:17)
nişanlı birine haddini aşma ne ya, insanlar da hep nişanlı acısından bakmış. bi insan nişanlandı evlendi diye tasma takmıyoruz boğazına, sahipli köpek olmuyor yani. normalde ne kadar samimiysen o öyledir, aksi karaktersiz insanlar için bence. olaya gelirsek, haddi kendi öz saygına karşı aşmışsın biraz. aynen yukarda söylendiği gibi boşluk duygusundan, neler görüp geçiriyor insan. hissettiğin duygular hayatına devam ettikçe eski silik anılar olarak kalacak. hiç dert etme, bi daha acele cevaplar yazarak kendi gururunu zedeleme.

  • amlakit  (30.12.11 17:52:15)
Bir problem görünmüyor, kızcağız medeni davranmış, eski bir arkadaşlığınız var diye durumu ile ilgili kısaca bilgi vermiş.
Siz biraz uzatmışsınız. Ama ana fikir olarak pek sakınca yok. Kızcağız sizi yanlış anlamadığı sürece. Ancaak: yanlış anlarsa kendinize gelin ve diyaloğu hemen koparın. uzatmayın.

  • firez  (30.12.11 18:55:36 ~ 18:58:13)
@secil, ben o kadar flörtöz bişe görmedim acıkcası, demek istediğim kız zaten kararı verecek. karşıdaki istedigi kadar iş atsın.

  • amlakit  (30.12.11 19:13:19)
iş falan atmadım beyler, bayanlar. mevzu koydu, o kadar.

  • dergus  (31.12.11 02:20:04)