dvd player'da altyazı görüntülemek

Merhaba,

Şimdi bilgisayarda izlerken malum altyazıyı işte neyle izliyorsak ona yüklüyoruz ve çalışır duruma geliyor. ben şimdi bir filmi dvd disk'e kaydedip, sonra dvd player'da izlemek istediğimde altyazıyı doğrudan filmle aynı isimle yapsam da, altyazıyı filmi başlatmadan önce seçip işler hale getirsem de dvd player'da altyazı gözükmüyor. bu altyazıyı filmle bütünleştirmenin bir yolu yok mu? nero'da veya windows movie maker'ın bir dvd yapma programı var menülü falan yapabiliyorsun onunla yapabilir miyim?

Dvd yapma programıyla da yapabilirsin, altyazıyı filme gömerek de yapabilirsin. Google'da softsub programlarını arattır.

  • almanyayenilincebizdeyeniksayildik  (30.12.11 11:15:59)
"AviAddXSubs" diye bir program var. Saniyeler içerisinde altyazıyı istediğin font, büyüklük ve renkte filme gömüyor. DVD player'da usb girişi varsa direk oradan oynatabilirsin, .divx formatına çeviriyor bir yandan hem de.

Ama illa DVD'ye basıp izleyeceğim diyorsan, altyazı gömme işleminden sonra "Windows DVD Maker" gibi bir programla yazdırman lazım DVD'yi.
  • mr rosebud  (30.12.11 11:39:42)