Galiba elektrik sayacı bozulmuş..

Dün YEDAŞ'tan fatura okumaya gelmişler. Sadece 15 kw tüketim ölçmüşler ve faturaya "Az Tüketim - Faturalandırılmadı" diye not düşmüşler. Bugün faturayı gördüm, sayacı kontrol ettim. Dönmüyor.

1) Sorun sayaçtan mıdır, elektrik hattında sorun olma ihtimali var mıdır?
2) Gerekli onarımı Yedaş mı yapacak, bizim bulacağımız bir elektrikçi mi?
3) Sayaç değişecekse mekanik mi dijital sayaç mı tavsiye edersiniz?

1- sorun sayaçtadır
2- yedaş'ı çağır , başkalarını dokundurtma.
3- dijiteller daha iyidir ama daha pahalı sanırım.
  • fakyoras  (29.12.11 15:58:55)
elektrik saatinden kullanıcı sorumludur.

  • clones  (29.12.11 15:59:24)
ilk önce yedaş çağırılmalı sonrası gelir. :)

  • natalz  (29.12.11 16:02:26)
ceza alacak mısın peki?
sen kendinin bozmadığını nasıl ispat edeceksin?
kaçak elektrik kullandığını iddia edebilirler mi?
  • huysuzrumi  (29.12.11 16:04:46)
burdan göte geliceksin gibi duruyo. söyleyim dedim.

  • cotillard  (29.12.11 16:11:52)
Hahha ben bozsam kendimi niye ihbar edeyim. Üç maymunu oynasam, evde yokuz, kışın kullanmıyoruz desem birkaç ayı daha bedavaya getiririm. :)

  • arig  (29.12.11 16:13:57)
1)sayaçtadır
2)sen bir elektrikçiye gideceksin/çağıracaksın. adam saatini değiştirecek. eski sayacın son endeksini yedaşa bildirecek. yedaşta takılan yeni saati mühürleyecek
3)dijtal almak zorundasın diğerleri artık üretilmiyor.
  • neysene  (29.12.11 16:14:03)
sadece 1 aylık bir problemse ceza almazsın. yani mantıken almamalısın.

  • locco  (29.12.11 16:29:13)
akıllı sayaç taktır

  • metehan01  (29.12.11 16:30:57)
Olay şöyle çözüldü:

1) Sorun sayaçtaydı.
2) Sadece YEDAŞ'a başvurmanız yeterli. İsterseniz 45 TL karşılığı elektronik sayacı onlar temin ediyor, isterseniz siz dışardan alıp YEDAŞ'a taktırabiliyorsunuz.
3) Mekanik sayaç dönemi bitmiş.

Başvuruyu yaptıktan sonra 3. gün sayacı değiştirdiler. Herhangi bir sorgu sual olmadı. Geçen ayki tüketim ne olacak merak ediyorum. Sayaç parasına sayarlar artık. :)
  • arig  (07.01.12 18:44:36 ~ 19:05:22)