Dışarda başlayan öksürük

merhabalar,

Yaklaşık bir aydır öksürük sorunum var. Sigara içmem, içilen ortamda durmam. iki hafta önce grip oldum, o zaman öksürük çok yoğunlaştı ama şuan hala devam ediyor ki öncesiyle beraber 1 aydır bu sorunu çekiyorum.

ofiste yada evde pek öksürmüyorum, ne zaman dışarı çıksam yoğunlaşıyor öksürük. otobüste filan bıkıyorum artık.

Yer istanbul, herhangi bir ilaç kullanmıyorum, astımım yok. Sadece her bahar alerjik rinit olurum, farenjit filan olmam.

nedir sorun acaba, neden dışarda öksürük krizi geliyor olabilir?

Hava değişikliği, ani ortamda değişen hava belki ciğerlerinizi kaşındırıyordur buda öksürüğe neden oluyor olabilir banada oluyor bazen.
Yoğun ağır bir havadan dışarı çıkınca bir kaşıntı oluyor bikaç öksürk oluyor sonra geçiyor ama kriz gibi olmuyor sebebi gripten sonra ciğerlerinizin biraz daha geç toparlanması olabilir. Tabi ciğerlerinizede soğuk hava çekiyorsunuz buda kaşıntı öksürük yapabilir ciğerde

  • basond  (29.12.11 11:20:48)
yeni bi alerji uç vermiş olabilir

  • amlakit  (29.12.11 11:32:37)
öksürüğün en önemli nedeni geniz akıntısıdır müdür. geniz akıntısı oluşuyor sende sanırsam.

  • siradisi00  (29.12.11 11:45:57)
ACE inhibitörü etkisi olan herhangi bir ilaç kullanıyor musunuz ???

  • juanolujuan  (29.12.11 19:43:06)
@sıradışı00

Geniz akıntım yok muhtar. o annemde var yıllardır, hiçbir doktor çözemedi ve onunla yaşamak durumunda ama bende yok.

@juanolujun

Bahar aylarında Telfast dışında herhangi bir ilaç kullanmam. Başım ağrırsa vermidon bide, pek ilaçla aram yok. Bu arada sorun devam ediyor, evden çıktım öksürük başladı, işe geldim yeni yeni azalıyor. Ciğerlerim kaşınıyor resmen
  • beholderrulez  (30.12.11 08:39:42)