Bu nedir ki ?

bu herifler çok mu cin bizi çok mu aptal sanıyorlar anlamadım ?

şimdi ben 800 bin dolar kazandım öyle mi :)

b1112.hizliresim.com

içten içe bi umut var di mi? hadi hadii.

  • volkann  (28.12.11 10:18:13)
bir uluslararasi sempozyumda nigerian scam ve kültürel etkileri gibi bir bildiri dinlemisti bir tanidik, bu maillere yanit verenlerin yüzde 30 u üniversite ve üstü egitime sahipmiş. üniversite mezunu, yurtdisi görmüs, kültürlü ve aydin oldugunu iddia eden bir arkadas, ingiltere den gelen lottery kazandiniz maili üzerine ingiltere yi arayip parayi nasil aliyoruz diye sormustu. telefonla arayip polisiz biz bize kontur yükleyin denildiginde bayiye gidip kontur satin alan doktor biliyorum.

insanin basireti baglaniyor. bir milyon kisiye gitse bu mail, 10 kisi geri dönse yeter. hicbir masrafi yok, riski yok.
  • jackofalltrades  (28.12.11 10:24:01 ~ 10:26:06)
olmaz mı canım gökten 800 bin dolar yağıyor o da sekip :)

geçen bir arkadaşımı dolandırdılar hem de öyle böyle değil,
yurtdışındaki bir arkadaşının mailini hacklemişler sözde kız isveç-norveç gibi bir ülkedeki sempozyuma katılmış kız sosyolog bayagi bir mail trafigini sey yapmışlar incelemişler otele gelirken soyuldum telefonum cuzdanim herseyim calindi diyor...mahsur kalmış otelde son bozukluklarımla internet kafeden bu maili yaziyorum, acil 500 dolar gönderirmisin demiş bizimki de kızı görmeye gidecek filan bir şeyler var aralarında....west union şubesine gönderiyor parayı...
tesadufe bakın ki kizi telle de ariyor o gun şansa kizin teli kapaliymiş seyahate cikmiş...
  • Çuvaldızı  (28.12.11 10:25:12)
o degilde şimdi bu adamlar aramamı bekliyor arasam mı yahu varsa skypisinde kontor olan arasın sorsun benim hala UMUDUM var :))))

  • Çuvaldızı  (28.12.11 10:26:17)
ben eniştemi onun yalan olduğuna inandıramamıştım. adam gitti telefon felan etti, avukata sordu... en sonunda adamlar bundan para isteyince galiba dolandırıcı bunlar dedi adamları geri arayıp fak yu deyip kapattı. hellodan sonra bildiği ikinci kelimeydi zaten fakyu

  • bgraydin  (28.12.11 10:32:09)
aynen belirtildigi gibi dolandiricilik bunlar.

ek olarak yakin zamanda bir arkadasima baska bir dolandiricilik oyunu oynandi dikkat etmek lazim.

vasat bir ogrenci olan arkadasimi linkedin de bulmuslar,iste mesaj atmislar,"biz size hayran oluk derhal sizle calismak istiyoruz yilda 60 bin sterlin vericez londrada caliscaksiniz,2 sene icindede su olanaklari suncaz,kontrat burada hemen imzalayip gönderin,acil" demisler kontrati yollamislar filan,ek olarak da islem parasi yollayin demisler,he birde sirket bi event sirketi dünyanin en iyi sirketlerini referans gösteriyor ama kendi sitesi haricinde ki o da sablon bi site,baska google da cikan sirkete ait bilgi yok.istedikleri islem parasi filan da 5 bin sterlin mi neydi

arkadasi zor ikna ettim bu dolandiricilik diye.
  • serabetan  (28.12.11 11:49:32)