untethered jailbreak nasıl yapılır? (dedeye anlatır gibi)

forumlarda baya baktım rehberlere anlatımlara, ama hepsinde farklı birsey okuyorum.

öncelikle telefon iphone 4, daha önce hiç jb yapılmadı.alındıgında 4.2.1 di galiba, itunes ile 5.0.1 e yükselttim.

1) bilgisayarda itunes'ın son versiyonu mu yüklü olması gerek?
2) şuan itunes ile yedek aldım ama yedekler nerde saklanıyor?
3) jb yaparsam rehberim mesajlarım fotoğraflarım vs. hepsi gidecek mi?

ve de bilgisayarım windows 7. win7 için sorun cıkarabilir diyorlar redsnow için. nedir bu işin aslı?
redsnowdan başka indirmek gereken birsey var mı? (ipsw gibi)

şimdilik bunlar ama artabilir. tırsıyorum bu jb işinden. bir de adım adım anlatırsanız çok sevinirim.

teşekkürler.

5.0.1 için untethered jailbreak mümkün değil henüz, tethered jailbreak var bu da demek oluyor ki telefonu her kapatıp açtığında yeniden jn yapmalısın.

itunes yedeğini telefonu takınca itunes de gözüken isme sağ tıklayıp recovery diyebilirsin.

jb için itunes son sürüm gibi bir gereksinim yok

redsnow telefona orjinal yazılımı atıp telefon içerisinden jb yapmak için kullanılır. snowbreeze ile bilgisayarında jb yapılmış bir dosya hazırlayıp daha sonra telefona atmak daha mantıklı benim için.

shs kaydın varda downgrade yapıp 4.3.3 de jb yapabilirsin.

kavramlar biraz karışık gelse de çok zor değil.

www.appleturk.net/

burda çok faydalı makaleler mevcut ben de burdan öğrenmiştim zamanında kolay gelsin.
  • exbono  (27.12.11 22:58:26)