gözde sivilcemsi oluşum

gözümün alt göz kapağının ne iç ne dış tarafında, tam ortasında toplu iğne başından da küçük sivilce gibi bir şey çıktı,yarın doktora gidicem ama az önce teramisinin göz için olan merhemini aldım bunu nasıl o bölgeye sürerim
bilgi verecek doktor veya daha önce bu merhemi kullanan var mı?gözün iç kısmına temas etmesi sorun yaratır mı?

kualk karıştırma çubuğunun ucuna az bir miktar krem sürerek tatbik edebilirsiniz

  • superb  (27.12.11 14:33:18)
(bkz: arpacık)

  • kibritsuyu  (27.12.11 14:44:45)
arpacıksa eğer sarımsak geçirir gayet. sarımsağı kes, azıcık sık suyu çıksın içinden, göz kapağını aşağı doğru çek, sarımsağın ucunu o sivilce gibi şeyin üzerine sür bir iki kere. bırakma hemen ki gözüne gelmesin, yakar çok fena. ya da kapa direk bi 5 dk kal öyle. 1-2 saate kadar geçer.

  • dasher  (27.12.11 15:21:47)
arpacık değil o eğer aynı şeyden bahsediyorsak ufacık hafif beyazımsı bişeyse minik su toplaması gibi bişey o gözümü ovuşturuken ya da tırnak ucumla azıcık patlatıyorum onu geçiyor.
göz pomadı olan ilaçsa göz içine temas etmesinde sorun yok hatta ben içine sıkıyordum mecburen arpacık içerde diye.. arpacık fena bişey ve toplu iğne ucundan buyuk oluyor bildiğim

  • eja  (27.12.11 15:32:01)
arpacıksa baya bir şişiyor. bende çıktı geçen hafta hiç dokunmadım 4 günde indi. öyle bir çıktı ki 4 gün hayko cepkin gibi gezdim göz yarım kapalı. ;)

  • ozdek  (27.12.11 16:04:55)