Bilgisayar açıldığında görüntü gelmemesi

slm arkadaşlar
Elimde bir adet asus n53s serisi laptop var.Mesele şu ki bu aralar bilgisayarı açtığımda her şey normal olarak çalışmasına rağmen ekran gelmiyor.Yani bilgisayarın açılış sesi felan geliyor ama paralo giriceğim ekranda görüntü yok ama paraloayı ona rağmen girdiğimde ise bilgisayar açılıp yine ekran görüntüsü yok.Kapatıp açtığımda ise normal bir şekilde açılmakta bu aralar pek sık olmaya başladı ekran kartı driverını da tekrar yükledim ama yine de sorun devam ediyor.Acaba bu sorunun neden kaynaklandığını ve çözümünü bilen varmı?

lcd'n,n kablosu çıkmış veya yanmış olabilir. eğer çıkmışsa bilgisayarcılar kolaylıkla takar. ama yanmışsa değişmesi lazım.

  • markasiz  (27.12.11 12:13:12)
kablodan dolayı olan bir problem olsaydı sürekli bu sorunun olması gerekirdi sanki.şu an 5 açılışta 2 kez oluyor gibi bişey.ekran kartından kaynıklımıdır diye düşünüyorum bende.

  • banx  (27.12.11 12:18:43)
Ekran kartında ki tümleşik muhtemel gpu chipsetinde problem var.

  • TufanHan  (27.12.11 13:46:07)