Ego hakkında. Ago. ægo.

Nasıl ego sahibi olunur? Sahip olunan ego nasıl geliştirilir?

Basarili olarak,hep daha fazlasini yaparak.

  • serabetan  (26.12.11 23:18:07)
yavas yavas yanı ilk baslarda herkesın yapabılcegı seylerı yaparak sonra daha cok caba hırs gostererek yaptıgında isee bunun analızını yapıp ben ne güzel işler yapmısım yeaaaa dıyerek:)

  • cmr_sa  (26.12.11 23:20:34)
sorun orada işte. ben yaptığım işlere sonradan dönüp baktığımda o kadar acımasız oluyorum ki başkası için bu yorumları yapsam kaldıramaz kimse. kendim de kaldıramıyorum ama kendim yapıyorum. kendim edip buluyorum. nasıl olcek bilemiyorum.

  • odiilde  (26.12.11 23:23:18)
egoya gerek yok ki gelişimin önüne geçer. biri takdir ettiğinde azcık tatmin olsan yeter o kadar ego.

  • yuto  (26.12.11 23:29:04)
süperegonuzu kontrol edin. egonuz keskinleşir. Çok iyi kontrol edebilirseniz gelişir.

  • ucurulmusayasofya  (27.12.11 00:01:23)
Her hafta kişisel gelişim semineri gibi geçen rehberlik dersinde aldığım notlarımın yardımcı olabileceğini düşünüyorum

Egonun ihtiyaçları:
Başarı
Bağımsızlık
Yeterlilik
Güç (ki bu da 3 şekilde: hakimiyet ve yönetme ihtiyacı, varlığını koruma ve sürdürme, çekicilik)
Özgüven
Değerlilik
  • uepuey  (27.12.11 00:29:48)