Arsa almak

istanbul'da maksimum 30000 TL'ye arsa almak isteseniz neresini tavsiye edersiniz? Yada başka bir öneriniz olur mu?

metro metrobüs duraklarını iyi hesapla misal anadolu yakasında sabiha gökçen e kadar uzanacak bu yeni açılacak metro. onun civarında güzel bi yer bulabilirsen iyi bi yatırım olur.

  • rentts  (26.12.11 11:24:50 ~ 11:25:04)
30bine arsa mı? :) biraz para biriktir hacı

  • alchemistt  (26.12.11 11:42:43)
30000 tl ye istanbul'da arsa almanız mümkün değil.

  • ÇERKEZBEYİ  (26.12.11 11:52:11)
arnavutkoy denilen yerde ufak boyutlarda yatirimlik arsalar duymustum.

arkadaslar toki müteahhitligi yaptigi icin miktar az gelmis olabilir.

www.sahibinden.com
  • modlar bu benim feykim silebilirsiniz  (26.12.11 12:09:52)
bence o işlere girmeyin.

  • even i say faith no more  (26.12.11 12:39:48)
@even i say faith no more

sebep?
  • beholderrulez  (26.12.11 12:48:01)
risk faktörü yüksek. istanbul arsa piyasalarındaki spekülasyon zaten ortada.
ayrıca gayrimenkulü kar marjı açısından iyi bir yatırım olarak görmüyorum.

  • even i say faith no more  (26.12.11 13:21:09)
sayin even i say faith no more,

1-)hayatinizda kac kez arsa yatirimi yaptiniz? bunlarin kaci istanbul icindeydi?
2-)yaptiysaniz bu yatirimlarinizin sonucu ne oldu? hic zarar ettiniz mi? 100 e aldiginizi 75 e sattiniz mi?
3-)size gore dusuk risk faktorlu yatirim nedir? ornek verebilir misiniz? vereceginiz ornegi tarihsel olarak son 10 yil icinde istanbul sinirlari icinde en az prim yapan arsa bolgesiyle karsilastirabilir misiniz?
4-)size gore iyi kar marji nedir? birikimlerinize son 10 yil icinde yillik ortalama ne kadar kazandirdiniz? sizin icin ideal yillik oran ile birikimlerinize kazandirdiginiz oran arasinda ne kadarlik arti ya da eksi fark olustu?
5-)su an 30000 tl niz olsa orta-uzun vadeli ve orta-dusuk risk faktorlu nasil bir yatirim stratejisi izlersiniz?

tesekkurler.
  • modlar bu benim feykim silebilirsiniz  (26.12.11 13:55:02)
cevaplar icin tesekkurler. size sahip oldugunuz holy grail ile profesyonel yasaminizda basarilar dilerim.

www.incicaps.com
  • modlar bu benim feykim silebilirsiniz  (26.12.11 15:31:16)
Gereksiz bir forum olma yolunda hızla ilerliyorsunuz.

Önce adamın duyurusunu işgal etmemek adına mesajarımı sildim ve özel olarak devam etmeyi önerdim.

Şimdi de son olarak, o duyurunun bilerek ve isteyerek açıldığını ve bir amaca hizmet ettiğini anlayamayacak kadar dar vizyonlu olduğunuzu söylüyorum.
  • even i say faith no more  (26.12.11 16:04:15)