[]

Yabancı üniversiteye kendini satma

Tanıtma anlamında. Okul mezuniyet ortalamam düşük. Gitmeyi planladığım yer de Avrupa'nın en güzel yerlerinden birinde. Master için başvurucam ama eminim bendeki özelliklerin kat be kat üstü de başvurucak oraya. :/
Girme şansımı şu kendimi satma mektubum çok etkiler sanıyorum. Ne gibi şeyler yazmamı önerirsiniz?

edit: @serabetan, daha çok "tamamen ders odaklı geliyorum, şehriniz beni cezbetmez, istikrarlıyım, yolumu bu şekil çizicem" gibi şişirme cümleler kurmak istiyorum.

ülke: ispanya

 
neler yaptiysan onlari yazcaksin :)

yoksa dünyayi kurtardim yazsan kimse inanmaz yani:)
  • serabetan  (25.12.11 23:52:14) 
referans mektuplarınız önemli. ben referans mektuplarımı profesörlerden almadım mesela ama biri tez hocamdı öbürü de yine ders aldığım bir hoca. yani sizi tanıyan, hakkınızda sadece beylik cümleler değil de güzel bir mektup yazabilecek hocalarınız varsa onlardan olması daha iyi.

öbür yandan kendi mektubunuza tamamen ders odaklı geliyorum gibi şeyler yazmanız gereksiz düşer, zaten olması gereken o çünkü, bunu bir özellikmiş gibi yazmayın.

şunu düşünün, sizi diğer öğrencilerden ne ayırıyor olabilir? olumlu bir şekilde dikkatlerini çekecek bir şey yazmalısınız. çok istekli olduğunuzu karşı tarafa hissettirebilmeniz lazım. şişirme cümle yazan çok öğrenci olacaktır.
  • quasiromantic  (26.12.11 00:24:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.