ağda çok acıtıyor ya şöyle sağlam bi lokal anestezi biliyor musunuz?

emla falan hikaye ya bi işe yaradığı yok
şöyle bi iğne vursunlar hissetmeyeyim acıyı

uyuşturan kremler var, surup 20-30 dakika bekletiyosun uyuşuyor. ama adını hatırlayamadım şimdi. eczaneye sorabilirsin...

  • catpat  (25.12.11 12:03:00)
emla işe yaramıyorsa işin zormuş gerçekten
ağdayı bi profesyonelde yaptırmayı denedin mi?

  • niye ama  (25.12.11 12:04:32)
emlayı sürüp 1 saat falan bekledin mi? Kalın bir tabaka halinde sürülmesi gerekiyor bi de...

  • archery  (25.12.11 12:07:38)
@cat, uyuşturucu krem işe yaramıyor yazmıştım.

@niye, yıllardır bu işi yapan kuaföre gidiyorum daha nasıl bi profisyonelini bulabilirim bilmiyorum ki :) tatlı canlıyım sonuçta hepsi acıtıyor.
  • neira  (25.12.11 12:08:48)
@arc, küçücük tüp kalın tabaka süremiyorum ki emiyor hemen :( 1 saat bekletiyorum ama. bi nebze işe yarıyordur tabii ama daha sağlam bir sey lazım baya anestezi yani hiç hissettirmesin. dişçilerin yaptığı gibi

  • neira  (25.12.11 12:09:46)
emlayı sürdükten sonra hava almıcak şekilde beklemen lazım. mesela alüminyum folyoyla sarmak gibi.

  • bibbidibobbidibooo  (25.12.11 12:13:49)
kuaförde yaptırmayın. hamamlarda çalışan ağdacılar çok daha profesyonel ve elleri hafif oluyor. ankaradaysanız tavsiye bile verebilirim.

  • boo ya moon  (25.12.11 12:16:37)
lokal anestezi yöntemi değil de acısını yoğun hissetmemek için bir kaç yöntem var gibi. mesela yorgun olduğun zamanlarda ağda yaptırmamak, adet döneminden bir hafta öncesinden başlayarak adet dönemini de kapsayan süre içerisinde ağda yaptırmamak. sanırım en uygun dönem adetten hemen sonraki dönem.

  • provezza  (25.12.11 12:30:35)
emlayı folyoya sarıp da denedim yani onu bol bol sürme imkanı yok 30 liraya miniminnacık tüp satıyorlar hangi bi yerime süreyim :))
kaşımı bile aldırırken acıdan geberiyorum yani kremle olacak iş değil bana sağlam bi anestezi lazım yani doktorların kullandığı cinsten
uyustursun her tarafımı hatta narkozu versinler bayılayım öyle yapsınlar :)
  • neira  (25.12.11 12:34:01)
bahsettiğim krem anestol. fiyatıda 2-3tl sadece. emla zaten etkisiz ve pahalı diye biliyorum.

  • catpat  (25.12.11 12:35:21 ~ 12:36:01)
daha önce lazere gittim anestezi falan yapmıyorlar zaten emlayı da onlardan duymuştum ilk. ağda gibi acıkmıyor lazer ama bi işe de yaramıyor. 1m para gitti bi işe yaramadı yani

  • neira  (25.12.11 12:54:12)
e tamam o lokal anestezi nedir işte ağdada yaptırayım ondan ben de :P

  • neira  (25.12.11 13:13:01)
laser epilation

  • hilhan  (08.01.12 12:54:25)