Toshiba Laptop Şarj

Toshiba a-350 22z model bir laptop bulunmakta. Laptopun bataryası yakın zamanda çıkarılıp yeniden takıldı, takıldığı yerde herhangi bir problem gözükmemesine rağmen şarj etmiyor. Farklı prizlerde denendi, yine de düzelmiyor. Şarj aleti takılıyken laptop çalışıyor, güç göstergesinde de "plugged in, not charging" yazmakta.

Batarya mı öldü acaba, yoksa bu problemi çözebilecek bir şey var mıdır?

Teşekkürler

şarj etmiyor ancak bilgisayarı çalıştırıyorsa ki dediğine göre çalıştırıyormuş, sorun şarj aletinde değil bataryadadır.

bir ara bende de oldu bir süre %40'da kaldı hiç şarj etmedi. pili tamamen kullanarak boşalttım, öyle şarj ettim. şarj ederken bilgisayarı kapalı tuttum, düzeldi.

bununla ilgili sorular var google'da istersen onlara da bir göz at.

peki şarj aletinin bağlantısını çektiğinde hemen kapanıyor mu bilgisayar, yani pil tamamen boş mu yoksa belli bir seviyenin üstüne mi çıkmıyor?
  • ocanal  (23.12.11 19:10:27 ~ 19:11:04)
Pil tamamen boş şu anda, gün içerisinde de bilgisayar kapalıyken prize takılıydı yine ancak düzelmedi ne yazık ki.

  • zaugnakhaldun  (23.12.11 19:13:51)
aynısı başıma geldi. herşeyi denedim, hatta buradan da sordum düzelmedi. servise götürdüm. windows'un update'iyle ilişkili olduğunu söylediler, hakkaten de ondan önce update yapmıştım, ama benim pek aklıma yatmadı...

çok ısınıyordu sıcaklıktan dolayı bataryanın bozulduğunu düşünüyorum. 125 lira karşılığında orjinalini getiriyorlar. ısınma probleminiz varsa bir de fanı temizletin derim (onla ilgili olduğunu düşünüyorum ben). bi de pilin garantisi 1 yılmış bilgisayar yeniyse yırtabilirsiniz
  • paltar yuyan masin  (23.12.11 19:41:54)