telerik ve asp.net

merhaba, ilginç bi sorunla karşı karşıyayım.
bir stored procedure'den bilgileri alıp telerik kullanılarak oluşturulmuş datagrid'de sp'nin döndürdüğü verileri gösteren bi sayfa vardı. buna iki kolon daha eklemek gerekti. sp'yi değiştirdim. kolonları bu sp'den gelecek olan verilere bağladım filan. sp'den istediğim veriler geliyor query'yi çalıştırdığımda ama sayfada kolonlara yazmıyor bir türlü. yanımda çalışan arkadaşa sorduğumda telerik'ten dolayı öyle anlamsız şeyler olabileceğini söyledi. datagrid'i kaldır build et. sonra yaz tekrar build et öyle dene bişeyler dedi ama bi değişiklik olmadı. sp ve dönen veriler değişmesine rağmen görünürde hiçbi değişiklik olmuyor. sebep ne olabilir böyle bişey yaşamış olan var mı önceden? denedim bişeyler ama olmadı bi türlü.
connection string, server,query vs. düzgün kesinlikle dediğim gibi. ama sp'deki değişiklikleri sallamıyor sayfa.
başka bişeyden olabiliceğini düşünüyorsanız onu da yazın.

bu arada eklediğim kolnların başlıkları görünüyor mesela sayfada. tablonun şeklinde değişiklik oluyor yani ama verileri göstermiyor.

şu aspx sayfasındaki bölüm. ilk iki commentli satır yeni eklenecek olan kolonlar.
<telerik:GridTableView DataKeyNames="GroupID" Name="GroupID">
<Columns>

<%--<telerik:GridBoundColumn DataField="MainCategory" HeaderText="Ana Kategori" />
<telerik:GridBoundColumn DataField="SubCategory" HeaderText="Alt Kategori" />--%>
<telerik:GridBoundColumn DataField="Impression" HeaderText="Gösterim" />
<telerik:GridBoundColumn DataField="Reach" HeaderText="Erişim" />
<telerik:GridBoundColumn DataField="NewReach" HeaderText="Yeni Erişim" />
<telerik:GridBoundColumn DataField="CreateDate" DataFormatString="{0:d}" HtmlEncode="false"
HeaderText="Gün" />

</Columns>
</telerik:GridTableView>

code behind'ındaysa şu var. burda case "GroupID"ye giriyor. BindDetailGrid(GroupID) ile de işte sp'yi çağırıyor zaten.

GridDataItem dataItem = (GridDataItem)e.DetailTableView.ParentItem;
switch (e.DetailTableView.Name)
{
case "GroupID":
{
int GroupID = Convert.ToInt32(dataItem.GetDataKeyValue("GroupID"));
e.DetailTableView.DataSource = BindDetailGrid(GroupID);
break;
}
default:
{
break;
}

sp'de her şeyi kaldırıp sadece bir tane halihazırda dönen kolonlardan birini döndürdüm ama yine bi değişiklik olmadı görüntüde. yani ben yeni eklediğim kolonları yanlış isimle filan bağlamaya çalışıyorum desem o da değil. kesinlikle sp'deki değişiklikler etki göstermiyor datagrid'de.
  • tepedeki psychedelic adam  (22.12.11 14:55:16)
ya yok onları da denedim, bisürü şey denedim olmadı. yani sp'de şöyle mesela
select impression as Impression, reach as Reach,...
böyle bütün dönen kolonlar var. ben bunu değiştirip şöyle yaptım. yani sadece bi kolon döndürdüm.
select impression as Impression
yine görüntüde değişen bişey olmadı. yani o kaldırdığım kolonların verileri de geldi yine. connection string mi yanlış, yanlış server'a mı bağlanıyorum filan diye düşündüm onlara da baktım hiçbi sorun yok. anlamadım.
kaç gündür ara ara diğer işlerin arasında bakıyorum çözemedim bi türlü. asabımı bozdu.
  • tepedeki psychedelic adam  (22.12.11 15:08:04 ~ 15:10:14)