En Kolay Yoldan Turistik Şengen Vizesi Almaca

selamlar gençlik

9-16 ocak tarihleri arasında gidesim var buralardan, C tipi turistik vize alayım diyorum lakin en kısa başvuru ve kabul süreci hangi ülkenin konsolosluğundan olur bi deyin hele. daha evvelden hollandadan (C) ve avusturyadan (D) tipi vize aldım. her ikisinde de davet mektubu cart curt bişiler vardı. şimdi ben böyle elimi kolumu sallaya sallaya istesem verirler mi bana vize acep? bu arada ilk giriş yapacağım şehir viyana olacak.

ekstra not: netten kofti otel rezervasyonu çıktısı alsam ve uyduruk bir "mimari gözlem amaçlı gezi yapacam" konulu dilekçe yazsam şansım ne kadar artar?

hele bi el atın bea.

schengen olayında bazı ülkeler ilk giriş benim ülkeme yapacaksın diye bir koşul sürebiliyorlar. onun için garantiye al avusturyadan al derim hem daha once almıssın daha kolay olur.

  • sunriseee  (21.12.11 19:27:23)
yazmamışsın ama çalıştığın bir yerden çalışma belgesi filan alsan çok daha kolay olur işin, oturma iznin de olmuş eskiden bu da bir artı. bir de banka hesabına (ailenden arkadaşlarından rica et) bir miktar şöyle dolgun gösterecek kadar bir para yatırsan da iyi olur. son olarak, arkadaşa katılıyorum, ilk avusturyaya gireceksen ordan vize al hiç başka yerlere bulaşma sonra problem çıkabilir, avusturyada sorun çıkıyor diye duymuştum.

  • in vino veritas  (21.12.11 19:33:39 ~ 21:04:21)