lpg li ruhsata işli değil ama...

selam, lpg si yeni takılmış ama ruhsata işlenmemiş bir araba alırsam, ruhsata işletme olayı alım sırasında yapılınca daha kolay/ucuza oluyormuş. nasıl oluyor da oluyor bilen var mı? hangi sırayla yapıcam ben o işleri? önce arabayı alıp sonra mı işletecem? alacağım ruhsata işli olarak gelmesi için aynı anda mı yapacam? nasıl olacak?

2 secenek var..ya satan adam yapar bu işlemi...sen ruhsatı alırsın. masrafları o yapar. daha sonra noterde senin üstüne alırsın arabayı.

diğer seçenek; sorunsuz arabayı alırsın. ruhsatı üstüne alırsın. daha sonra gider lpg yi işletirsin.

ama bu işlem arasında yakalanırsan ceza yersin polisten.
  • raki masasinin degismez adami  (21.12.11 16:43:40)
tabii bu arada araba muayeneye girer tekrar.
bilgin olsun.

  • raki masasinin degismez adami  (21.12.11 16:47:54)
ruhsatı üstüme almayla aynı anda lpgyi işetip tek seferde tek ruhsat yenilemeyle bitirme şansım yok yani? hiç mi yok :D

  • croupier  (21.12.11 16:58:01)
burda birisi sormuştu muayene ile ilgili bi soru ona verdiğim cevabı buraya kopyaladım.kolaylık/ucuzluk işi ile ilgili yorumum da sonda...

"sızdırmazlık belgesi makina mühendisleri odasının istasyonlarından alınıyor...internetten yerlerini öğrenebilirsin...en son randevu sistemine geçeceklerdi geçtiler mi bilmiyorum...ben beylikdüzünde sabah 8 de gittim erken gitmiş olayım diye önümde 100lerce kişi vardı (abartmıyorum) millet akşamdan arabasını oraya sıraya bırakıyomuş meğer...sonra kumburgaza gittim orda kimsecikler yoktu yarım saatte aldım sızdırmazlığı...sızdırmazlık tamam olunca tüv den randevu alıp muayeneye gidiyosun...ek 1 belgesi de oralarda 15 tl ye doldurtuyosun. tüv deki muayeneyi ek 1 e işliyorlar sonra emniyete gidiyosun bütün belgelerle...emniyet de randevu ile çalışıyor...ben bütün işlemleri hallettiğimi düşünüp emniyete gittiğimde lpg nin faturasının olmadığını farketmiştim...eksik belgeyle gitme geri dönersin...emniyete 50-60 tl gibi bişey ödemiştim yanlış hatırlamıyosam...kolay gelsin...biraz karışık bi süreç gibi görünüyo ama sen bi başla gerisi gelir...
1.mmo sızdırmazlık
2.ek 1 doldurtup muayene
3.emniyet"

şimdi arabayı alırken ruhsat değişiyor ve senin adresine geliyor ya işte sen o noktada ruhsatın daha basılmadan yukarıdaki ilk 2 işlemi yaparsan ve emniyete öyle gidersen, 2 defa ruhsat çıkartma işleminden kurtulmuş olursun...karlı olacağın nokta bu olur bunun dışında diğer masrafları ve işlemleri zaten yaptıracaksın...
  • velie  (21.12.11 18:55:01 ~ 18:55:49)