Araba tavsiyeniz

Merhaba,
Şu an 2001 model corsa'm var, otomatik vites filan. Gayet memnunum yakıt tüketimi haricinde. Yeni bir araba almaya karar verdim. Sıfır olacak. Hem şehir içi hem de şehir dışı yoğun kullanıyorum, o yüzden dizel alacağım. alman arabalarını kullanırken daha rahat hissediyorum o yüzden tercihim onlardan yana. otomatik vitesi seviyorum, tercihim otomatik olacak ama manuel'e de razıyım. Üst limitim 40bin tele. ne alsam sevgili duyuru?

Not: arabalardan hiç ama hiç anlamıyorum.
büdü: hatchback olması gerekiyor.

yakıt dışında memnunsanız düp taktırın mesela, olmaz mı?

onun dışında polo, fabia, corsa tabi dizel+manuel kombinasyonu bu öneriler.
  • kim milton nielsen  (20.12.11 21:18:23 ~ 21:21:11)
polo polo polo

not:tüplü araçlar çok riskli
  • disfircasiyimben  (20.12.11 21:19:41 ~ 21:19:53)
aynı modelin dizeli. hem ekonomik, hemde huyunu suyunu bildiğin bişey olur. memnunsan güncellemen yeter. ama otomatik alma. opelin otomatiği pek memnun etmiyor, nette bi araştır.

  • oz otto  (20.12.11 21:22:50)
çok mal bi soru olmaz umarım da golf le arasında ne fark var polonun?

  • redlinetheturk  (20.12.11 21:27:49)
sınıf+konfor+yol tutuş... baya farklı.

  • oz otto  (20.12.11 21:29:42)
@shnhkn
saol usta, şimdi benim arabam 1.4; bu 1.2. performans açısından çok fark olacak mı arada?

  • redlinetheturk  (20.12.11 21:46:25)
0 araba sonuçta, farkı hissetmessin aksine performans artışı gözlersin.10 yıllık arabayla bir tutma.

  • disfircasiyimben  (20.12.11 21:53:01)
ya hakkaten merak ediyorum bütün vw çalışanları internette gezinip reklam mı yapıyo diye, yahu 1.2 poloya 42 milyar verilir mi az mantık ya kardeş git otomatik dizel astra classic al o parayla hem üst segment bi aracın olur hem dizel hem de otomatik, ha ama bi süre depresyona girebilirsin alt segment vw alamadım diye ama üzülme alışırsın..

töbe..
  • nediyemmahmutmudiyem  (20.12.11 22:06:33)
VW tavsiye etmem...

  • marcelle  (20.12.11 22:10:33)
@marcelle
neden?

  • redlinetheturk  (20.12.11 22:12:33)
aynen ben de anlamıyorum polo ya 40 45 verenleri..

  • partizan  (20.12.11 22:15:54)
@nediyemmahmutmudiyem

otomatik kısmı dışında aynen katılıyorum. 1.4 corsadan sonra 1.2 polo sana traktör gibi gelir. performansı üzer. arkadaşlar daha iyidir demişler ama sanırım 1.4 corsa kullanmadılar. benzinli olduğunu da unuttular galiba.

edit: astra almak hele hele şimdi astra almak süper fikir. 40 civarı baya donanımlı veriyolardı dizelini. ama otomatik alma derim. bi araştır o konuyu.
  • oz otto  (20.12.11 22:16:58 ~ 22:20:34)
bir de açıklasanız şu cahile :)

  • redlinetheturk  (20.12.11 22:17:10)
dostum 10 yıllık 1.4 motorun performansı aynı mı kalır, bilgisizce konuşmayın, o aracı bilgisayara soksan % bilmem kaç kayıp vardır zaten.

polo çok aşırı konforlu ve güvenli bir araç. yakıt tasarrufuda çok iyi, vw önermem diyen arkadaş reno öneriyor sanırım.
  • disfircasiyimben  (20.12.11 23:08:11)
poloyu kötüleyenlere kanmayın. yeni polo 5 senelik eski model astra klasikten hem daha konforlu hem de daha iyi bir araçtır. a,b,c,d vs. sınıf farkları araçların sadece boyutlarıyla alakalıdır. kaliteleriyle alakalı değil. bilmeden atmayalım.

  • faideli bilgiler  (20.12.11 23:09:55)
sevgili bilip atlayanlar;
d sınıfı mercedes c serisi ile b sınıfı polonun konforu aynıdır;, haklısınız. sadece biri diğerinden daha büyük hepsi o. hatta e sınıfı f10 kasa 520d ile a sınıfı kia pikanto arasında boyut dışında fark yoktur. o kadar paarayı ne diye verirler anlamam. geniş istiyosan kamyon al amk!

arkadaş kafayı mı yedin sen? astranın girdiği viraja poloyla girersen o virajdan çıkamazsın! sınıf farkı sadece boyutla alakalı olur mu? adam ciddi ciddi araba alıcam diyo sen ergen beyninle "sınıf farkı sadece boyutla alakalı" diyosun. akülü arabadan bahsetmiyoruz güzelim.

@disfircası
kardeşim nereye sokarsan sok. şayet araba, kiralama şirketinde kalmadıysa o kadar kaybetmez. 1.2 dizelle 1.4 benzinli aynı olur mu hiç? kullanmadıysanız gözünüzü seveyim yanıltmayın insanları. dizelin kalkarken verdiği tork en fazla 4000 devire kadardır. sonrası eşek gibi anırır. benzinli olanı 6500 devre kadar yolu var, mis gibi de akar.
  • oz otto  (20.12.11 23:33:11)
Çünkü şimdiye kadar salak gibi 1 polo classic (0 km almıştık), 1 de Golf (2. el almıştık 20,000 km.de idi) kullandık. İkisinden de hiç memnun kalmadık. Bi de çok samimi komşumuzun passat'ı vardı, illallah edip sattı. Çok fazla sorun çıkaran arabalar. Yok otomatik cam düştü, yok anten koptu, yok fren balatalarından zırt bırt ses gelir. Ay ne bileyim daha bir sürü şey vardı, babam daha iyi bilir.

  • marcelle  (20.12.11 23:43:04)
Polo fena değil ama pahalı ve donanımı zayıf. iki arkadaşım iki farklı polo aldı (ikisi de dsg li, biri benzinli -40.000 TL, biri dizel 49.000 TL) ve çok da memnun değiller. jantlarının kapak olması ve iki airbag li olmaları zaten sürekli dalgasını geçtiğim hususlar.
ben olsaydım 1.6 tdci fiesta titanium alırdım. benzinlisini kullandım ve bugüne kadar kullandığım tüm araçlardan (S3, Impreza sti ve megane rs dahil) daha iyi yol tutuş karakteristiklerine sahip olduğunu iddia edebilirim. bir de chip ile 15 hp falan alırsınız ki bence yeter de artar bile şehir içi için..

  • pozzecco  (21.12.11 02:28:01)
Jazz. Cidden guzel bayan arabasi diye dusunup onyargili olma test surune bi cik.
Dizel degil ama yakit tuketimi baya hesapli.

  • emininsel  (21.12.11 10:14:13)
polo bluemotion'ın yakıt tüketimine bakarsan buradaki zırıltıları çok fazla takmaman gerektiğini anlarsın. yoğun kullanıyorum demişsin dolayısıyla yakıt tüketimi çok önemli. vw polo bluemotion dünyanın en az yakıt tüketen 5 kapılı aracı diyordu geçen gün bir reklamda, bu önemlidir. tabi bir de satarken vw para eder diğerleri etmez. bu arada vw kullanmıyorum, hayranı değilim; ama gerçekler acıdır, vw bu işin iti olmuş durumda.

  • doabydur  (21.12.11 11:26:44)