Tırnak Kesmek/Tırnak Makası Tutmak

Son bir iki aydır çok garip birşey yaşıyorum. Tırnak makasını tutup tırnaklarımı kesmeye başlayınca, bileğimde dayanılmaz bir batma hissi oluşuyor. Ne olduğunu, neden olduğunu çözemedim. Doktora gidip de bunu söylemek garip geliyor...
Nedir bu?

bugün biri anlatıyordu bileği kırılmış. ama ana kemikler değil mikro kemikler ki hareketi sağlıyor bunlar. normal dururken filan bişi yok, bükerken acıyormuş.
sizinki de o yüzden olabilir. bir arkadaşıma araba çarptı ayağındaki o mikro kemiklerde kırıklar oldu be bir ay kadar yürüyemedi. felaket tellalı gibiyim farkındayım; ama mutlaka doktora gidin, mutlaka.

  • oceano  (21.07.08 14:18:06)
Karpal Tünel Sendromu'ndan şüphelendim. Doktora görünürseniz iyi olur.

  • hlathguth  (21.07.08 15:03:40)
hangi bilek? makası tutan taraf mı?

  • kara kadife  (21.07.08 16:02:34)
makası tutmayan taraf, sorun da o zaten; solla tutuyo sağ ağrıyo.. :p

**

2 aydır devam ediyorsa ivedi bi şekilde doktora gidiniz, üstelik hiç de garip bi tarafı yok bunu söylemenin.
  • insensitive  (21.07.08 16:56:25)
hımms tendonlarda bir kist vb yapmış olabilirsiniz, bir aciliyeti yok gibi görünüyor ancak fazla sallamadan bir doktora görünmek lazım. zira gerekli olacak radyolojik görüntülemenin randevusunu almak kastıracak sizin durumunuzda.

@insensitive: kimler geldi kimler geçti canım, parfüm kokusu alınca tansiyonunu 180 e fırlatan hastadan sonra artık her duruma hazırlıklıyım, beni hiçbir şey şaşırtamaz:))
  • kara kadife  (22.07.08 00:19:30)