mac üzerinden bootable dos flash diski oluşturma??

Merhaba,

mac kullanarak nasıl bootable ms dos flash diski oluşturabiliriz?

şimdiden teşekkürler

sizin mac sorularınız yüzünden mac alıcam ha!

  • ben smyrna  (19.12.11 15:57:08)
bir yanlışlık olmasın? mac ile ilgili soru sorduğumu hiç hatırlamıyorum da.
1 kez iphone
bir de linux ile ilgili sormuştum
(mac yok bende bu arada bende başkasına anlatacağım dolayısı ile detaylı cevap ayrı bir güzel olur)
  • kisa  (19.12.11 16:06:27)
yok yok genel macintosh sorularını kastettim.
mac üzerinden değil de, windows üzerinden bile bootable DOS flash diski yapılabileceğini sanmıyorum. vurgu DOS'ta. yani dos ile açılacak özellikle de ms-dos ile flash diski bootable yapmak sanıyorum mümkün değil. ne amaçla kullanacağın (dos diski) söylerse belki macten değilse de daha farklı bir metodla yardımcı olabiliriz. mesela ben flash bellek ile winpe çalıştırıp üzerinde norton ile recovery yapabiliyorum. amacı bunun gibi bişeyse?

  • ben smyrna  (19.12.11 16:18:08)
:)
dos ile çalışan bir bilgisayar bozulmuş ve cd/flopy sürücüsü yok, buna bir şekilde sys c: komutu ile sistemi aktarmam lazım. ellerinde mac var kullanabilecekleri.

  • kisa  (19.12.11 16:38:02)
mac kullanarak yapabilirsen madalyayı hakedersin.

www.bay-wolf.com
  • kimlanbu  (19.12.11 16:51:53)
bencede çok zor. hiç mi açılmıyor. dostan sys c: falan yapamazlar sanırım o komut xp'de bile yok. yani yıllardır kullanmadım sys'i
bi de sys yapsa bile windows elinde yoksa ne yapacak? orada kalacak yine. bence flash bellekten windows yüklemeyi karıştırsın biraz. windows 7'Nin kendi uygulaması bile var flash'ı windows boot flash'ı yapan. microsoft'un. mac'ten boot disk yapsanız bile bir işinize yaramaz söyleyeyim.

  • ben smyrna  (19.12.11 17:33:25)
ilginiz için teşekkürler
bir şekilde başka biryerde windows ortamında kimlanbu' nun anlattığı şekilde flash diski hazırlatıp gitmelerini sağlayacağım artık

@ben smyrna, direk disk boot error veriyor, zaten içinde dos var xp ya da farklı bir windows sürümü yok. windows yüklemek gibi bir işlem zaten yapılmayacak. sys.com da yanılmıyorsam en son dos 6.22 de vardı, bir şekilde deneteip bacağım olmadı ben giderim :S

tekrar teşekkürler.
  • kisa  (19.12.11 17:38:20)