KYK geri ödeme hk.

KYK yurtdışı kredi-burs olayına başvurucam da.Büyük ihtimalle krediyi alırım.Ama çokta ihtiyacım yok.Kötü günler için alıp bankada biriktirmek istiyorum ne olur ne olmaz diye.

Üniversite bitince ödeyeceğim toplam tutar aldığımdan ne kadar fazla olur?Üfe-tüfe dalgasıyla mı alakalı yoksa belirli bir faizi mi var?

ortalama 700 800 lira biniyor aldığın rakama.

Alma o parayı, ödeme planı 3 seneye dağılıyor, en alakasız zamana denk geliyor.

Ben daha başlamadım, ama keşke almasaydım diyorum şu an
  • bonjurkes  (18.12.11 21:23:07)
kötü günler için biriktireceğin parayı ilerde fazlasıyla ödemek zorunda kalacağından almamak en iyisidir.

  • clones  (18.12.11 21:38:08)
arkadaşlarla empati kurmak ile birlikte. ben de geçen sene aynı ruh hali içindeydim. çok ihtiyacım yok vs. diyordum ama şu an hala almaktayım evden gidip-gelen bir öğrenci için gayet yeterli bir miktar (240 tl) her seferinde "baba bana para ver la" demek zor. hem de hesabınızı biliyorsunuz falan. neyse işte bunlar benim deneyimlerim.

  • mutluvatandas  (18.12.11 22:56:12)
almayın !!! sakın almayın !!! hele ki kötü günler için istiyorsanız ve ihtiyacınız yoksa kesinlikle almayın.

  • kojiro  (18.12.11 23:09:14)
herkes almayın demişte,sebebi nedir acaba?İrademizi kontrol edemeyip harcadıktan sonra,ödeyemeyişimizin kuyruk acısı mı?Yoksa parayı boş şeylere çarçup edip,geri ödemek zorunda olduğumuz mu?
en fazla 1000lira binsin?Katlanan bi tutar yok?

  • VickVickyVale  (18.12.11 23:30:09)
kykya ödeyeceğim 10 milyara hayatım boyunca ulaşımımı sağlayabileceğim honda cbr 250 alabilirken o parayı bankaya bayılmak inan çok koyuyor. hele ki 1500 lira maaş alıyorsan.

  • harbi light necosh  (19.12.11 06:09:45)
alma yani. sakın alma.

  • harbi light necosh  (19.12.11 06:10:02)
geri ödeyememek koymuyor abicim. 4 senede aldığın parayı 2 senede (tefe-tüfe 3 kağıdı ile birlikte) iki ayağını bi pabuca sığdırarak ödemek koyuyor. sen askerdeyken işleyen zaman ve asker dönüşü daha işsizken başlayan geri ödeme koyuyor. zamanında ödeyemeyince biriken faizi koyuyor. faizi kapatıcam diye uğraşırken ana paranın hiç eksilmemesi koyuyor.

en kötüsü zamanında aileme yük olmayım diye aldığınız o 100 liranın (ki çoğu kişiyi ne rezil ne vezir eder o para) getirisinin daha sonra çektiğiniz bunca sıkıntıya karşın bir hiç olduğunu anladığınızda koyuyor.
  • kojiro  (19.12.11 13:48:20)
şöyle koyuyor,

öğrenciye o parayı yemek güzeldi, yalan yok. Ben nasıl harcadığımı hatırlamıyorum bile. Bize kimse üstüne 1 milyar faiz koyup sana dayayacaz demedi, bu bahane değil orası ayrı.

Asıl olay, askerlik bitmiş, işe yeni girmişsin, kendi kıçını kurtarmaya çalışıyorsun, ve 3 ayda bir 500 tl ödemen gerekiyor, bu rakam yüksek değil. Ama 3 sene boyunca 3 ayda bir 500 ödemek can sıkıyor. Borcum var benim 5-6 milyar, içim rahat değil
  • bonjurkes  (20.12.11 22:42:33)
ben iki senede(2008-2009) toplam 3540 lira aldım, Bu sene ekim ayından itibaren 2013 sonuna kadar ödeyeceğim tutar 3570 lira. Yani sadece 30 lira fazla.

  • gsgsgsgsgsgsgsgs  (20.12.11 22:51:07)