Dövme yaptırsam?

iyileşme süresi, bakımı gibi şeyler hakkında bilgi verebilecek olan beri gelsin :)

ilk bir hafta suyla temas etmemesi gerekiyor( duşa girerken vazelin sürüyorsunuz üstüne kalınca bir tabaka) bepanthene sürüyorsunuz bir de iyileşene kadar. iyileşmesi 2 haftaya yakın sürmüştü. kabuk bağlıyor sonra düşüyor ya sonra tekrar gidiyorsunuz eğer dövmeciniz gerek duyarsa rötuşluyor.

  • hesabım silindi kırgınım modlar  (17.12.11 20:32:29)
yazın yaptırmamanı öneririm. yazın daha sık duş alındığından zor olabilir sudan korumak. kışın en azından daha koruyucu olabilirsiniz bu konuda. tabii bir de dövmeyi nereye yaptırdığınıza da bağlı... ayrıca dövme yapılan yer yara olacağı için güneş ışınları da ciddi zararlar verebilir. bu yüzden de kışın yaptırmanız dahamantıklı olur.

dövme yapıldıktan sonra kabuk tutar. kabuk düşmesi 15 gün falan sürer. kendiniz yolmayı aklınızdan bile geçirmeyin. gerçi zaten bunları dövmeci size söyleyecektir. şunu yap bunu yapma diye...

seçici davranmaya özen göster. yaptıracağın deseni/yazıyı/resmi iyi düşün. bol bol düşün. sonuçta kalıcı bir şey o. tekrar sildirmek veya düzeltmesi bile paralı olacak. seçici olmak ve aceleci davranmamak çok önemli.
  • leni 09  (17.12.11 20:49:25)
önemli olan düzgün bir yerde yaptırman. güvendiğin, özenli bir yere yaptırırsan zaten her türlü detayı onlar sana veriyor, her sorunda danışabiliyorsun. hatta hafta içerisinde kontrole çağırıyorlar. zaten temiz yapıldıktan sonra gerisi sorun olmuyor. bir müddet gerginlik, hafif ağrı hissedeceksin ama buna hazırlıklı ol.

  • ayş  (18.12.11 00:59:28)