5 km kablosuz baglanti

Sevgili dostlar,
Birbirini direk goren 5-7 km mesafedeki noktayla ag baglantisi kurmam gerekiyor.
boyle bir sistemde hangi donanimi kullanmaliyim.

İki nokta arasinda ses aktaracagim.kisa sureli de olsa baglanti problemi yasamayacagim bir sistem olmali

Tavsiye ettiginiz verici-alici anten,modem (gerekliyse switch) modelleri nedir, toplam maliyet ne olur

Minimum 10 mbps sabit hiz yakalayabilirmiyim

Tesekkurler

sadece ses aktaracaksan üst segment telsiz kullanabilirsin.

  • Rawkon  (17.12.11 03:18:38)
çok iyi bir alıcı-verici düzeneği olması lazım ve bunun maliyetide bir şahıs için ağır olacaktır.

mesela burda kurmuşlar: www.wifi-sistem.com

alternatif olarak single-mod fiber optik kablo ile de kabloya verilen bağlantı hiç düşmeden kullanılabilir.

bunun dışında da şöyle bir şey var, türk telekom telefon hattı satıyor bunlar da maliyetli ancak.
  • neden 40 karakter ki  (17.12.11 03:54:12)
kaliteli bir ses aktarımı yapmam gerekiyor.Bunu da streaming ile sağlayacağım.O yüzden telsiz işimi görmez

www.wifi-sistem.com

bu sistemdeki ürünlerin birkaç model üstünü kullanırsam daha stabil ve hızlı bir sistem elde ederim muhtemelen...Teşekkürler
  • werderweremem  (17.12.11 10:22:57)
servis sağlayıcı mısınız?

  • ned flanders  (17.12.11 11:15:45)
  • raskolnikov2  (17.12.11 12:49:17)
servis sağlayıcısı değilim...Kendi radyom için sesi, kalite kaybı yaşamadan stüdyodan dağa aktaracağım...(İyi bir audio link sistemi pahalı -RVR Link- mesela pahalı)

İki nokta arasında ağ kurduktan sonra sesi 192 MP3 veya 128 AAC formatında stream edeceğim...Düşük bir gecikme olacaktır ama sorun değil.
  • werderweremem  (17.12.11 13:13:03)
belki ilgilenen olur diye sonucu yazayım.Kablosuz ağı kurduk...Kesilme v.s yaşamıyoruz..Acces Point-Client modunda kurduk...AP'nin panelinde 40-50 mbps gösterse de dosya aktarımında 1 mbps'yi geçemedik.

Yine de işimizi gördü
  • werderweremem  (27.02.12 15:30:22 ~ 15:30:57)