Alınık Oyun Laptopu ve Harici Hard Disk için Tavsiyeleriniz?

1) Asıl amacın oyun olacağı bir laptop almayı düşünüyorum. Maksimum limitim 1500 TL. Daha azı olursa süper olur, az biraz fazlası olursa da sınırları zorlamayı denerim. Genelde Acer ve Dell modellerine bakınıyorum. Asus, Toshiba ve Sony bütçemi zorluyor çünküm. Baktığım modellerin çoğunda 520M ekran kartı var. Ne kadar iyidir, son model oyunları kaldırır mı meraktayım.

2) Elimde 1 TB Seagate FreeAgent 3,5 inç hard disk var. Eski beyaz olanlardan tabii. Ağzına kadar dolduğu için yeni bir 3,5'' harici hard disk almayı da düşünüyorum. Aylar önce ev arkadaşım Seagate 2 TB FreeAgent modelini 180 liraya almıştı. Şu an aynı hard disk 440 TL her yerde. Şoktayım! Ne yapmalıyım! Bir hard diske o kadar para bayılacak değilim. Ne oldu dünyada hard disk kıtlığı mı var arkadaş, altından pahalı şerefsiz aletler. WD de aynı şekilde :S

evet gerçekten bellek fiyatları çılgın bi şekilde arttı.bence bekleyin çok acil değilse size asus'un k53 serisi notebooklarını tavsiye edebilirim gt540 m ekran kartı var(hardcore gaming için yeterli değil ama ççoğu oyunu high ayarlarda oynatır 2 sene idare eder sizi).ayrıca geçek manada oyun notebooku alıcaksanız en az 2500 tl yi gözden çıkarmış olmanız lazım

zöe:kesinlikle 520 li bi notebook almayın en az 525 m olsun yarı yarıya kadar fark ediyor performans olarak.
  • orixim  (15.12.11 15:34:12 ~ 15:44:44)
duyuruda bu pc i önerdiğim 1000. kişi oldunuz
www.pcdepo.com

görüntü kartının da durumuna şuradan bakabilirsiniz
www.notebookcheck.net
  • chaoslord  (15.12.11 15:43:37)