ikametgah aldırma sorunsalı

öğrenciyim. eve çıktım. kontratın başlangıç tarihi 1 temmuz. ama ben evde yaşamaya 5 eylül'de başladım. geldiğimde yönetici bana bir kağıt verdi. o kağıdı doldurup muhtara götürmem gerekiyormuş. ben o kağıdı doldurdum ama hiçbir yere götürmedim. onun da bir süresi varmış. o süre içinde götürmezsen cezası varmış sanırım. bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? bu süre nedir? bu süre içinde götürmezsem ceza ne olur ve bu cezadan kurtulmak için nasıl bir yöntem kullanabilirim? mesela konuta 10 aralık'ta taşındım desem yerler mi ?

sanıyorum 600 küsür hani kılıçdaroğlu secim için ikametgah aldırmamıştı ya o cezası var fakat ev sahibi ile bi kontrat daha yapın o kadar resmi bi kontrat değilse

o değil ben hiç bi yere aldıramıyorum adresimi benimki daha beter
  • murtazaaaaaa  (14.12.11 19:20:13 ~ 19:20:47)
ben taşındıktan 4 sene sonra gittim, yeni taşındığımı söyledim, kontrat falan istemeden nufus mudurlugunden kaydımı yaptılar. oradakilerin iyi niyetine de bağlı. cezası var kanıt getir deselerdi yeniden kontrat yapacaktım.

yani o adreste kayıt yaptıracak ilk kişi sensen, önceki kiracının falan ikametgahı hala orada değilse kontrat vs isteyeceklerini sanmam, söylediğine göre yaparlar kaydını.
  • antenlikarinca  (14.12.11 19:29:39)
@antenlikarinca teşekkürler. en iyisi öyle yapmaya çalışmak o zaman. 600 lira nedir abicim oldu olacak hapse de atsınlar sanki çok kötü bir şey yaptık. hayret bişey yaaaa. neyse tamam sakinim

  • yigitkaraca  (14.12.11 19:35:40)
@yigitkaraca

önceden öyledi yanılmıyorsam disiplin hapsi mi ne vardı ikametgahı bildirmemk güncellememekte
  • murtazaaaaaa  (14.12.11 19:42:03)