Sabit telefon hatti naklinde ikametgah sart mi?

Yeni tasindigim evde kira kontratimin resmen baslamasina daha iki hafta var. Muhtarla konustum, ikametimi tasimak icin nufus mudurlugune kontrat resmen baslayinca gitmemi onerdi. Ama bu zorluk oluyor tabi. Dolayisiyla sunlari bilmek istiyorum:
-Elimde imzali ama iki hafta sonra baslayan kontrat ile nufus mudurlugunde kaydimi yaptirabilir miyim?
-Bu kayit islemini yapmadan Telekom'dan aldigim telefon ve internet hizmetini tasiyabilir miyim?

nufüs müdürlüğünü bilmiyorum ama telefon ve interneti tasıyabilirsin. hatta bunun için bir yere gitmeden direkt telefonla da yapabilirsin. ihtiyacın olan tek sey binada oturan herhangi birinin telefonu (dükkan da olur) hatta falan bakıyorlarmıs.

  • 65 derece  (14.12.11 08:44:18)
65 derece, ne yapilacagini tam anlamadim. binadaki birinin telefonundan telekom'u mu aramami soyluyorsun?

  • wpi  (14.12.11 08:57:59)
- artık adres değişikliklerini nüfus müdürlüklerinden yapmak gerekiyor. eğer ev boşsa daha taşınmadan yaptırabilirsin. ama aynı adreste daha önce oturan varsa, yeni adresini, gittiği yerin nüfus müdürlüğüne bildirmesi lazım. eğer o kişi bu bildirimi yapmamışsa muhtar o zaman lazım oluyor, daire boş / bu vatandaş taşındı vb. demek için.
- telekom, bildiğim kadarı ile adres konusunda "beyanı" kabul ediyor. yani herhangi bir bayi, postaneden ya da 4441444 den başvurabilirsin. ama imzalanacak evraklar için evde birinin olması gerekir. uygulamada değişiklik olmuştur belki, en iyisi 444lü numarayı arayıp ne yapman gerektiğini sorabilirsin.

  • oda sicakliginda saklayiniz  (14.12.11 11:18:03)
pek net anlatamamışım sanırım pardon.
telefonla nakil işlemi yaptırabilirsin. bunun için senden tc kimlik numaranı faşan istiyorlar. birde sizin binaya hangi hattın çekildiğini sistemden görebilmek amaçlı (en azından bana öyle açıklamışlardı) o binadaki herhangi birine ait sabit telefon numarasını istiyorlar. sadece numarayı istiyorlar, bilgi amaçlı. geldiklerinde evde birinin olması gerekli. birkaç bişey imzalatıyorlar.
kolay gelsin.
  • 65 derece  (15.12.11 12:32:04)