Banka Gişe Yetkilisi Çalışma şekli hakkında..

ben özel bir bankanın bir şubesinde gişe elemanı olarak çalışıyorum.bilenler bilir zor meslektir operasyon.ama girdik birkere zaten iktisat okudum çokta fazla bi beklentim yok.bankada kariyer yapmak çok kötü gelmiyor bana.seviyorum yaptığım işi.

fakat bizim şube zor be arkadaş.normalde birçok banka hatta bizim başka şubelerimiz 6-6 buçuk gibi çıkar.biz 8den önce çıkamıyoruz.ben şuan destek elemanım.full time a geçince ilk olarak 1200 tl yetkili olunca da 1500 tl maaş alıcam.aramızda ayn mesleği yapan arkadaşlar vardır.sizin şartlarınız nasıl? ayrıca öğle tatili denen zımbırtımız yok yarım saat yemek yiyip iniyoruz.ilerde ziraat bankası sınavlarına girmeyi düşünüyorum.şartlarının daha iyi olduğunu düşünüyorum.sizin fikirleriniz nedir?

(banka ismi vermedim ama verilir mi verilmez mi bilmediğim için.eğer veriliyorsa yazarım bende)

çıkış saatiniz biraz geçmiş. onun dışında hemen hemen her yer aynıdır. bizim banka da size yakın diye biliyorum şube çalışanları için.

  • yellowred  (13.12.11 23:46:15)
bir arkadaşım ekolünden; sabah 9da mesai başlıyor ama tabi 15-20 dakika erken giriliyor. öğle arası 1 saatleri var ama 45-50 dakikada bitiyor. akşam fix 7:30, ayda bir iki kere 7 veya 8 olur. 900 civarı maaşı, ticket 150 civarı sanırım. dil tazminatı var 300-400 gibi de geçiniyor bir şekilde.

  • crostata  (14.12.11 00:11:34)
Ticket nedir kısaca yazar mısınız?

  • mythralioz  (14.12.11 00:34:02 ~ 00:34:24)
ticket sodexho gibi yemek kartı demek

  • coder85  (14.12.11 00:47:03)
  • crostata  (14.12.11 00:47:42)
hangi banka bilmiyorum bahsettiğiniz ama maaş olarak kötüymüş hakkaten.zaten anladığım kadarıyla çok daha yüksek maaşlar olmuyor bu sektörde.birtek ziraat bankasıyla halkbanktan ümitliyim devlet bankaları oldukları için.var mıdır acaba bilgisi olan bu bankalarda hayat nasıldır?

  • Wolfware  (14.12.11 00:56:25)
ya finans ya da denizdir,vesselam

  • ruhadam  (14.12.11 01:39:14)
ziraatte çalışan bi arkadaşımdan bildiğim kadarıyla hem maaş, hem çalışma saatleri açısından ziraat daha iyi. yalnız büyük şehirlerde servis olduğu için 6 da çıkılıyor genelde ama küçük şehirlerde iş durumuna göre 7-8 arası çıkıldığı daha sık oluyormuş. tam 1 saat öğle arası var. maaşlar ekleriyle falan senin konumundaki birisi için 1800-2000 arasına denk geliyor.
onun bana söylediğine göre devlet bankaları arasında maaş ve şartlar bakımından en iyisi vakıf, sonra ziraat ve en sonda da halk bankasıymış.

  • gaia  (14.12.11 02:24:47)
arkadaşlar hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim.sağolun

  • Wolfware  (14.12.11 16:42:19)