İstanbul Kart vize işlemi olmuyor !?!

İstanbul Kartım (öğrenci) için online vize başvurusu yapmıştım. 10 gündür ses soluk çıkmayınca, 'vize takip'e girdim ve şunu gördüm:
Vize İşlemi Yapılamadı: Sizden istenilen bilgilerde hata olduğu görüldü. Vize Ücretini fazla yatırmış olabilirsiniz. Lütfen bilgilerinizi kontrol ediniz.
Şimdi bilgilerimi güncellerken, okulu seçtikten sonra şu uyarı geliyor:
Bir hata olustu. Lutfen daha sonra tekrar deneyiniz.Policy Falsified.
Nasıl bir iştir bu ya ??

vize ücreti akbilden alınıyor. yaptırmadım ama öyle yazıyordu. onunla ilgili bir problem olabilir mi. vize ücretini ne zaman aldıklarını bilmiyorum. akbilde para mı yok acaba.

  • hepiniz oleceksiniz  (13.12.11 22:32:56)
zaten bu vize işlemini, ücreti kartımdan çekmesi için yapmam gerekiyor, ama yapamıyorum :/ neyse, yarın karaköy'deki iett'ye gideceğim, buraya yazarım, aynı sorun yaşayan olursa görür :)

  • violetsky  (13.12.11 22:44:41)
benim cep telefonuna da benzer bir mesaj gelmişti, "Vize Ücretini fazla yatırmış olabilirsiniz" kısmını hatırladım ama sonradan sorun olmadı.

bankaya 5 tl yatırmıştım ama okul başvuruları toplamaktan vazgeçmişti, ben de karaköy'e gittim, buradan birşey yapmıyoruz, internetten yap demişlerdi. dekont numarasını kullanarak internet üzerinden yapmıştım. onayı aldıktan sonra metrobüsteki kart yükleme makinesinden ücretsiz vize işlemini yaptım.
  • f2dx  (13.12.11 22:54:00)
@f2dx, ben şimdi bankaya gidip 5 tl yatırsam, dekont numarasını kullanarak internetten nasıl yapacağım? Çünkü, vize işlemine tekrar başvurmama izin vermiyor, 'Bir Vize Islemi basvurunuz zaten bulunmaktadir. Basvurunuz henuz isleme alinmadiysa Vize Takip sayfasindan giris yaparak guncelleyebilirsiniz.' diyor.
Ama eski başvurumu güncellemek isterken de hata veriyor..

  • violetsky  (13.12.11 23:12:44)
skart.iett.gov.tr şuradan sorununzu anlatın, mutlaka geri dönüş oluyor.

bende de dekont seçeneği çıkmıyordu ilk başvurduğumda, sorunu yazdıktan sonra dekont seçeneği çıkmıştı.
  • f2dx  (13.12.11 23:23:15 ~ 23:29:28)