Adanalılar, İstanbul'da nerede kebap yiyorsunuz?

Kebap hastası bir Adanalı olarak, 5 yıldan beri İstanbul'da yaşıyorum. Bu süreç içerisinde burada iyi olduğu söylenen 4-5 farklı yerde kebap yedim ve yediğim şeyleri çok kötü buldum. Ama cidden yani düşünüyorum insanlar bu iğrenç şeyleri yemelerine rağmen kebabı sevebiliyorlarsa Adana'da yeseler naparlar diye düşünüyorum.. Abartmıyorum gerçekten.

Neyse 2-3 yıldan beri İstanbul'da hiç kebap yememiştim, geçen hafta yemeklerini ölümüne sevdiğim Çiya'da ilk defa yedim. Kendimi bildim bileli ilk defa yediğim şeyi kustum sanırım.

Neyse canım nasıl kebap istiyor anlatamam. Kaç ay oldu Adana'ya gitmedim. İstanbul'daki Adanalılar nerede kebap yiyorsunuz :(

Teşekkür ederim.

beşiktaş sahilde (bkz: dürümce) var, bir adanalı olarak istanbul'da adana kebabına en yakın yediğim şey dürümcenin kebabıdır. ayrıca beşiktaş'tan fulya'ya giderken hemen real'in karşı tarafında bir tablacı var (adını unuttum), o dürümceden bir kademe daha kötü olsa da yine de fena değildir...

  • benim de soyleyeceklerim var  (12.12.11 21:09:00)
adanali senol(kolcuoglu restaurant) maltepedeymis bu

hamdi o da eminönünde
  • keseci  (12.12.11 21:10:57)
dürümce'de yedim 1 kere:) vasattı yani..

  • isyanim var ulaan  (12.12.11 21:11:49)
en yakın ikisini yazayım:

1) ataşehir kolcuoğlu
2) etiler yüzevler

Bunun dışındakilerde maalesef hep hayal kırıklığı oldu...
  • les  (12.12.11 21:11:56)
kadıköy koşuyolu karakolu karşışında adana gözde kebapcısı.
bir deeee esası paladium karşısında adana dostlar var. orijinale saygılı ve yakın.
horhor dürüm evi diye bir yer var aksaray/horhor'da. gayet zırhlanmış yağlı eti kebap yapar.
adana usulü değilde antep usulü dersen güngören köyiçi var. heryer dürümcü kebapçı orada.
  • kumanda pili  (12.12.11 21:15:53 ~ 21:20:07)
Samatya Develi var

  • skywalkeremre  (12.12.11 21:17:07)
hocam zaten adana ile kıyaslayınca en fazla vasat seviyesinde kebap yiyebilirsin. vasatın üstünü yakalayabilmek için etin adana'dan getirilmesi ve hakkıyla el kıyması yapılması lazım...

  • benim de soyleyeceklerim var  (12.12.11 21:18:30 ~ 21:18:47)
kolcuoğlu kartal'da da mevcut.bilginize.

  • african rain  (12.12.11 21:33:27)
fulya' daki yes kardeşler.

  • charlesbukowskiineksi  (13.12.11 11:22:23)