askerlik tecil problemi

kısaca durum şu dur:

ben a üniversitesinde doktora yaparken dokotoradan dolayı 30.09.2016 tarihine kadar tecilliydim. a üniv.den kaydımı sildirip b üniversitesine baştan kayıt oldum ve b üniv. benim için 2019'a kadar tecil için askeriyeye yazı yolladığını söyledi, buraya kadar her şey normal

ancak geçenlerde askerlik şubesinden bi yazı gelmiş kısaca diyor ki " 30.09.2016 tarihine kadar olan sevk tehirinizin iptal edildigi ve sevk tehiri iptal tarihine göre aralık 2011 celbinde sevk tabi olacagınız" demiş. normal olarak a üniv.den kaydımı sildirdiğim için 2016'ya kadar olan tecilimi iptal etmişler ama b üniv.den doğan 2019 tarihine kadar olan tecilimi işlememişler sanırım.

1)şimdi ne yapayım?
2) bu yazı ne demek, "ben öğrenciyim" demek için askerlik şubesine gidersem beni hemen askere alırlar mı?

öncelikle b üniversitesiyle görüşün, tecilin unutulmuş olma ihtimali var. yazının yollandığını onaylatın.

daha sonra öğrenci belgesi/tecil belgesi gibi durumu özetleyen bir belge eşliğinde askerlik şubesine gidin.
  • dave87  (12.12.11 14:18:33)