İşime yarayacak cinsten tablet

Hocam kolay gelsin.

Laptop artık bana ağır gelmeye başlamış, her yerde iş göremez olduğunu anladım. Benim ihtiyacım olan tablet veya önereceğiniz şey şunları yapmalı;

-Word/adobe readerları açıp okuyabilecek
-excel ve word çalışılabilcek
-e-kitap türü şeyleri okuyabilecek
-wifi veya vınn/vodem/jet takıp internete bağlanabilecek
-fazla oyun sevmem ama vakit geçirtecek kadar görsellik olacak
-hafif
-ipad kadar pahalı olmayan (ki ipad/2 bu dediklerimi karşılıyorsa alıcas napalım)
-aslında 300-500 arası olsa cillop olan

bir cihaz istiyorum.

Sevgiler

madem üçyüz-beşyüz, ilk nesil ipad alıcas artık.

  • dambil  (10.12.11 03:44:40)
www.akakce.com

fiyatta esnekseniz
  • dis fircasi  (10.12.11 03:45:52)
tablet almak zorunda mısın? ucuzundan bir netbook alsan?

tablet alacaksan da, o fiyat aralığına anca android 2.3 (gingerbread) yüklü tablet bulabilirsin, ki android 2.3 aslında cep telefonu için geliştirilmiş bir mobil os'tir. android'in tablet için geliştirilen os'i 3.0 (honeycomb) ile başlar. şimdi 4.0 çıktı ama pratikte henüz piyasada yok. o yüzden android tablet dedin mi android 3.0 yüklü olmalı en azından. fakat maalesef 300-500 tl fiyat aralığında android 3.0 tablet bulman kolay değil.

ben sana acer a100 önereyim mesela. küçük ekranlı ama o fiyat aralığına anca.
  • deckard  (10.12.11 04:01:07)
Ağırlık sorunu sebebiyle deckard'ın dediği gibi netbook alacaksanız gezip denerken dikkat edin. Teşhire netbook'ları pillerini takmadan koyuyorlar, o ağırlığa bir de pil eklenince ölçtüğünüzün neredeyse iki katından fazla ağırlık çıkıyor sonuçta.

  • sourlemonade  (10.12.11 08:41:06)
  • cano  (10.12.11 09:56:18)
@dambil heee oldu..
@dis fırcasi abi gidiyim o paraya laptop alayım yani, İphone alırım.. töbe ya :)
@deckard&cosmicstring biliyorum patronda asus var, utanmasa ağırlık konusunda ben laptopum diycek...

Ahhh dostlar şöyle ne biliyim, hani devlet bakanının dediği ilkokul çocuklarına verecekleri tarzda bi tablet olsa, nasıl cillop olurdu......
  • onyetele  (10.12.11 09:57:29)