beyindeki baloncuk

beyinde baloncuk oluşursa ve patlarsa ne olur diye bir soru yöneltildi bana...???

anevrizma deniyordu buna.ölür herhalde insan.

  • çılgındünya  (09.12.11 22:27:25)
beyin kanaması.

  • lorenzen  (09.12.11 22:28:16)
beyine emboli atması işte o. şanslıysan felç kalırsın.

  • isminivermekistemeyenkullaniciiki  (09.12.11 22:41:08)
emboliyle anevrizmayı karıştırmayalım, bilip bilmeden götümüzden sallamayalım. beyinde baloncuk ifadesiyle beyin damarlarında baloncuk kastediliyorsa, anevrizma. anevrizma patlarsa ve müdahale edilmezse, hasta, mevta olur.

  • compadrito  (09.12.11 22:49:05)
tr.wikipedia.org
okuyalım, araştıralım, anlayalım ve evet, götümüzden sallamayalım.buyrun, hangisi daha mantıklıymış görelim..
edit: ders kitaplarımı kaldıramadım, bununla yetinelim bugunluk, kusura bakmayın..
  • isminivermekistemeyenkullaniciiki  (09.12.11 23:02:00 ~ 23:03:03)
  • drkiraz  (09.12.11 23:04:49)
beyinde baloncuk oluşursa ve patlarsa ne olur diye bir soru yöneltildiğinde kastedilen %100 anevrizmadır. bir anevrizma patlarsa, kişi hayatında daha önce hiç hissetmediği büyüklükte bir acı hisseder. 3 saniye içerisinde olduğu yere yıkılır. ebru gündeş'in videosunu bulamadım, ama zaten izlemeyeniniz yoktur...

  • drkiraz  (09.12.11 23:06:03 ~ 23:08:41)
doktorum kirazım beyinde baloncuk diyor. elimizdeki kısıtlı veriye göre bence ebru gundesın beyın kanamasından yani anevrizmadan daha yakın geldi emboli, bu kadar basit.

  • isminivermekistemeyenkullaniciiki  (09.12.11 23:09:17 ~ 23:13:03)
inanır mısın tıp fakültesinde hocalar anevrizmayı anlatırken baloncuk diyorlar. benzer şekilde yaşlı teyzeler acile gelip "benim beynimde baloncuk var" dediklerinde mutlaka tespit edilmiş bi anevrizmaları oluyor. ama tesadüf tabi bunlar, sen ilk anda ne anladıysan, aklına ne geldiyse dünyadaki tek hakikat odur, burda herkes de senin söylediğini kabul etmeye mecbur.

  • drkiraz  (09.12.11 23:27:06)
..bence....daha yakın geldi emboli. bu kadar basit.
bak, tekrar yazdım senin için.
ben birisine kendi dusuncemi diretmeye mi kalkmısım ya da herkes benim gibi dusunmek zorunda mesajı mı vermişim son yazdığım seyde anlayamadım.
  • isminivermekistemeyenkullaniciiki  (09.12.11 23:32:00)
@isminivermekistemeyenkullaniciik, sen mantıklı düşünüyorsun ama baloncuk kullanımı aynen doktor kirazcıgımın dediği gibi geçiyor. ben önce talihsiz bir olayla anevrizmayı tanıdım. sonra arkadasım anneannesinin baloncuktan öldüğünü anlattı. aynen senin mantıgınla beyne emboli atmış demek ki dedim. ordan basladık iddialasmaya arkadasım anevrizma falan dedi. neyse sonrasında cok defa da karsılastım ki baloncuk=anevrizma ama kesinlikle emboli'ye daha uygun bir halk-dili kullanımsısı.

  • art vandaley  (09.12.11 23:45:38)
arkadaşlar senede 1 bana şu oluyor:mesela kafamı çevirirken birden kafamda beynimde yani inanılmaz bi sancı oluyo damar atıyo gibi sonra yavaş yavaş sızlaması geçiyo.senede 1 kez olur bu buna.ve o an çok acır.onun adı ne ? ve sizede oluyo mu tehlikeli mi ? birden derken öyle hızlı fln çevirmiyorum kafamı.ne zaman olcağı belli değil yani bu hadisenin.

  • semson  (10.12.11 00:15:06)
@semson yeni duyuru aç da sor, burda gözükmez. yaşını, ne iş yaptığını, ve bu dediğin kaç senedir oluyor, onları da yaz.

  • drkiraz  (10.12.11 00:17:39)
tamam bu konu hakkında yarın fln açarım yatıcam birazdan cevaplarla ilgilenemem de.ama boynum da ağrıyor şimdi bunla ilgili açıyorum şimdi.

  • semson  (10.12.11 00:25:08)