2,5 yasindaki kiz cocuguna hediye olarak kus alinir mi

hayvanlari cok seviyor, böceklerden karincalardan tut atlara yilanlara kadar her hayvana asik resmen.

kedi köpek icin uygun bir evde yasamiyor, ben de kus alayim diye düsündüm.

sizce nasil fikir.

not; bu arada bu benim kendi kizim, ayri yasiyoruz, ona göre baska seyler gelirse akliniza yine yazin lütfen

tesekkür ederim.

alınmaz, o yaştaki çocuk hayvana nasıl davranacağını bilemez, oyuncak muamelesi yapar.

  • megalomaniac  (08.12.11 18:00:35)
Yok hayır alınmaz bence... Bilmeden kuşa zarar verebilir, yazık olur hayvana... Biraz daha büyüyünce alırsınız.

  • marcelle  (08.12.11 18:04:30)
alınır, zira kafesin içinde hayvan. kafesi açmamasını tembihlerlerse sorun olmaz. kedi köpek olsa mıncıklar falan ama kuşa kafes açılmadığı sürece zarar veremez..

  • blackmail  (08.12.11 18:04:49)
@megalomaniac

anneannesinin evinde kus var ve kizim oraya gidince kusa cok iyi davraniyor, kafesine yem koyuyor, su ekliyor, oturup onu izliyor.
  • keseci  (08.12.11 18:05:49)
1. Kuşa bakacak olan insana danışın önce.
2. Kuş öldüğünde çok üzülecek. Depresyona bile girebilir, bunun yanında ölümle tanışması için doğru zaman mı ona yetiştiren kişi olarak siz karar verin.

  • sourlemonade  (08.12.11 18:07:19)
su kaplumbagasi alayim o zaman olur mu ?

  • keseci  (08.12.11 18:11:25)
bence ufak bir akvaryum. içine de rengarenk balıklar.

  • chilar  (08.12.11 18:16:47)
su kaplumbağaları daha kolay ölürler. ayrıca (bence) biraz daha iğrençler kuşlara göre. kişisel fikrim tabii ki.

  • zaraeta  (08.12.11 18:17:09)
:))) ya aslinda ben sordum kizima

sana hangi hayvani alayim dedim

inek al baba dedi :D:D
  • keseci  (08.12.11 18:19:32)
balık alma da ne alırsan al. kardeşim 2,5'tan büyük olmasına rağmen, evde ne yemek pişse gider akvaryuma dökerdi. yazık onlar da hoşaf yesin, dediğini bilirim.

  • pomolilik  (08.12.11 18:22:51)
Aslında iyi eğitilmiş erişkin bir köpek almak en mantıklısı (rottweiler gibi mesela) illa hayvan alınacaksa. Çünkü çocuk canını kolay kolay yakamaz, yaksa da iyi eğitimli köpekler çocuğa bir şey yapmaz, hem korumacı oluyorlar, düşse bişey olsa hemen koşup (veya havlayıp) haber verir size köpek. Benim varmış küçükken kocaman bi köpeğim bi de kedim. Köpeğe yapmadığımı bırakmazmışım gene de gıkı çıkmazmış hayvanın. Uykum gelince de üzerine yatıp uyurmuşum, ben uyanana kadar kıpırdamazmış hayvan. Köpek alabilirsiniz bence. Ama köpeğin eğitiminden falan emin olmanız lazım.

  • aileena  (08.12.11 18:32:59)
@aileena
kizim annesiyle yasiyor, yasadiklari ev ve annesinin is saatleri dolayisiyla, evde kedi köpek beslenecek bi ortam yok.

  • keseci  (08.12.11 18:38:40 ~ 18:39:19)
Annesine danışın bence. Sonuçta o bakacak hayvana. Olmaz derse bir oyuncak inek alırsınız.

  • sourlemonade  (08.12.11 18:42:25)
Pirana al bence ki gerektiğinde hayvan kendini koruyabilsin.

  • lebanon  (08.12.11 19:03:05)
Anladım. O halde bence 2.5 yaş biraz erken hayvan için. Zarar vermesini geçtim, hayvan ölürse çok üzülür.

  • aileena  (08.12.11 19:49:21)
balık alın. kuş bakmak zordur.

  • mea maxima culpa  (08.12.11 20:47:39)
almayın. o yaşta, hayvanı zevk için hapsetmenin sıradan birşey olduğunu öğrenmesin. şimdi diyeceksiniz ki muhabbet kuşu doğada yaşayamaz, e onu insanlar o hale getirdi efenim.
balık anlamazki dememeyin, yapılan yanlış sonuçta.
doğanın mükemmelliği insan için değildir. insan, doğanın bir parçasıdır.
umrumda değil illa hayvan alacam diyorsanız kedi olabilir. kedi her eve uyum sağlar.

birlikte zamanınız kısıtlı da olsa park bahçe gezdirin, güvercinleri kovalasın, elinde karınca gezdirsin (büyükleri ısırır diye korkmayın, parça koparacak değil. böyle böyle öğreniliyor) küçük örümcek gezdirsin. bi de rahat bırakın kendi keşfetsin kendi yürüyüsün. yanında yada yakınında durmanız yeterli. bi de yürürken düşerse sizi kontrol edecek. panik olursanız (büyük ihtimal annesi böyle yapıyordur) ağlamaya başlayacak. sakin kalırsanız kalkıp devam edecek.

einstein (hep de bu adamın çocukluğu) dedesiyle yaptığı doğa yürüyüşlerinden çok şey öğrenmiş mesela. ışığı hapsetmeye çalışma (saklama) fikri de çocukken bu gezmeler sırasında çıkmış. başaramadı gerçi eheh.

kardeşim büyürken öğrendiklerim bu kadar :)
sevgiler saygılar
  • 102030  (09.12.11 05:47:15 ~ 05:47:44)