erasmus

şimdi okulumda mart ayında erasmus başvuruları/sınavları falan olacak.

ortalamanın %50si + ingilizce yeterliliğin %50'si alınıyor.

yatay geçiş yaptığımdan ortalamam düşük baya(adaptasyon sorunu vs.) toparlamaya başladım bu dönem başından itibaren. onun için sadece ingilizce isteyen ülkelere hak kazanacağımı sanmıyorum. yüksek ortalamalı elemanlar giderler diye düşünüyorum.

ama şöyle bir şey var: almanyadaki okullar bildiğim kadarıyla almanca istiyorlar ve sınavlarda almanca. geçen senenin kontenjanlarına baktım almanyanın kontenjanlar dolmuyor.

şimdi benim almanca 0, yazıyla da sıfır. almanya'da baya akraba var ama. sizce şimdi böyle temelden başlasam daha sonra 3 ay almanyada kalsam bu derslerin başarılmasını sağlayacak kadar almanca öğrenebilir miyim? gerçi bilmiyorum okul benim bu teklifimi kabul edermi.

yoksa hiç uğraşmayıp, bir sonraki öğretim döneminde mi başvursam ortalamayı falan yükseltip?

sana kalmis,savantlik bi durumun varsa 1 haftada da ögrenirsin o dili.

normal biriysen zor kesinlikle ama imkansiz degil,cok efor sarfetmen lazim .

ama erasmuscular akademik bir amacla gitmediklerinden,okullarda cok ,coook rahatlar.ondan sinawlarin dilini dert etme.

okullar kabul ederse gidersin,gezersin sonra türkiyeye dönersin.

diger bahsettigin hersey okuluna ve hocalarina kalmis.
  • serabetan  (08.12.11 15:40:20)
gir dene şansını, milletin de ingilizcesi kötü oluyor mesela. almanyaya kasma ama bence, fransa da aynı şekilde

  • yuto  (08.12.11 17:33:56)