matlab dosya okuyamama sıkıntısı

melaba millet. bir txt dosya üzerinde her kolonu tabs tuşu ile atlanarak hazırlanmış matris yapısı var. bendeki matlab 7.10.0 ve aşağıdaki kod ile bu dosyayı bir matris olarak programa okutuyorum.

load modeller/istasyon.txt;

istasyon adındaki bu matrisi program içerisinde her türlü yerde kullanıyorum. programı bitirdim ve arkadaşıma gönderdiğimde 7.6 versiyon kullanan arkadaşta şu satır hata vermiş.

[m,~] = size(istasyon);
??? Error: File: komsuluk.m Line: 7 Column: 5
Unbalanced or unexpected parenthesis or bracket.

arkadaşa "istasyon değişkenini ekrana bastır bakalım" dediğimde de hata vermiş. oysaki bende böyle bir hata hiç olmadı. karşılıklı kontrol ettik, klasör adı doğru ve dosya ile aynı klasörde. bendeki neyse ondaki de o. fakat karşı bilgisayarda bu hata çıktı. problemin nedenini bulamadık. var mı bu işten anlayan, akşam akşam hayır dua kazanacak biri?

istasyon = load('modeller/istasyon.txt');

şeklinde değiştirsin o satırı, bakalım bi.
  • franz kafka  (06.12.11 20:04:45 ~ 20:08:22)
istasyon = load('modeller/istasyon.txt');

yaptık olmadı. değişken adını farklı mı vermek lazımdı?
  • ugokhan  (06.12.11 20:13:03)
istasyon.txt te yazi falan var mi yoksa sadece numaralar mi var butun dosyada?

  • raist  (06.12.11 20:29:48)
dosyada sadece rakam var. eni boyu düzgün. eksik kalmış bir cell yok. zaten benim bilgisayarımda hiç hata vermiyor. komsuluk.m dosyası ve yazmış olduğum 5 tane fonksiyon dosyası çatır çatır çalışıyor. sorun diğer bilgisayarda. versiyon farkı falan mı diye düşündük ama sanmıyorum.

işte dosya içeriği şu şekilde.
www.5tl.net
  • ugokhan  (06.12.11 20:33:09 ~ 20:35:17)
sanirim sikinti tilda'dan (~), zira 2009 da gelmis bu yenilik:
blogs.mathworks.com

[m,n] = size(istasyon); ise yarayabilir mi acep?
  • raist  (06.12.11 20:35:59)
oldu oldu. tilde (~) imiş problem. duanı yolladım :)

for i=1:1000;disp('teşekkür ederim');end
  • ugokhan  (06.12.11 20:49:49 ~ 22:14:27)