yemek

içimizdeki aşçılara yönelik bi soru:

elimde fotoğrafta görebileceğiniz kırmızı biber, kıyma ve yoğurt var. nasıl bir yemek yapsam güzel olur? dolma yapabileceğimi sanmıyorum o yüzden onu geçiyoruz :) başka ne olabilir?

dolma yapmak (annelerinki gibi olmasını beklemedikten sonra) hiç zor değil aslında. başka bir fikir olarak belki tavada kıyma ve varsa soğanı yağda çevirip sonra kesilmiş biberleri atabilirsiniz. üstüne de yoğurt..

  • fotrsapka  (06.12.11 14:45:50)
biberleri ızgarada pişir? ızgara yap? kelimeyi bulamadım, sarımsaklı yoğurt üzerine de kavrulmuş kıyma bence nefis olur. ben kırmızı biberleri ızgara yaptıktan sonra zeytinyağı ve sarımsakla harmanlıyorum çok lezzetli oluyor.

  • huysuzrumi  (06.12.11 14:46:37)
yumurta var mı? bıberlı kıymalı yumurta yap sahanda bence. gercı yumurta olsa soylerdınız ıllakı :) olmadı yumurtasız soganlı bı sekılde kavurun, yogurtla yıyın barı.

  • fenerliyim ama feneri delgado  (06.12.11 14:47:33)
o biberleri fırınlayınca güzel oluyor, közlenmiş biber gibi. tepsiyi alüminyum folyo ya da yağlı kağıtla kaplayıp, biberlere hiçbir şey eklemeden (patlamamaları için uç kısımlarından birer kesik açın ama) tepsiye dizin, üstleri hafif kararmaya başlayana kadar fırınlayın. az sarımsaklı/tuzlu/baharatlı yoğurtla güzel oluyor =)

  • kobuzchu kiz  (06.12.11 15:01:59)
soğan varsa melemen yapın.

  • bitter cikolata  (06.12.11 15:29:34)