Günübirlik ameliyat öncesi yanıma ne almalıyım?

Bu hafta basit bir operasyon geçireceğim burnumdan.
O kadar basit ki doktorum gel dediğinde gideceğim ve yapacak.
Genel anestezi olacak ama yatış olmayacak. Anesteziden uyandıktan sonra eve gönderileceğim.
Haberi aldığım anda işte olma ihtimalim yüksek olduğu için önümüzdeki birkaç gün boyunca ameliyata girmeye hazır halde dolaşacağım.
Peki yanıma ne almalıyım?

- rahat bir eşofman
- rapor test sonuçlarım - kimlik vs... gibi şeyler
- yeteri kadar para
- bir refakatçi
başka ekleyebileceğiniz bir şey varsa, gözden kaçırdğım - atladığım belirtirseniz sevinirim. teşekkürler.

ek: 1 gece yatacakmışım.

bir de sen yine de o gece hastanede kalma ihtimalini göz önünde bulundur.

Edit: tecrübe konuşuyor :)
  • drip nick i zaten kullanilmakta  (05.12.11 20:59:25 ~ 21:46:58)
terlik, telefonun şarj aleti

  • tolga asp  (05.12.11 21:03:10)
haha pukay+1

yanina temiz camasir disinda bisey almanya gerek yok.
  • serabetan  (05.12.11 21:03:56)
ördek al hacı...

  • bisanthe  (05.12.11 21:08:00)
fazla çamaşır.

  • 29ekim2011  (05.12.11 21:11:25)
teşekkür ederim herkese, ördeği not ettim :p

bunun yanında haber beklediğim 2 gün boyunca sabahtan bir şey yiyip içmeden hazır bekleyeceğim ve 1 gece yatış kesinleşti.
O kadar da basit değilmiş demek ki :/
  • 9kuyruklukedi  (05.12.11 21:19:27)
geçmiş olsun

  • essoist  (05.12.11 21:26:44)
@9kuyruk
dostum dr lar a göre basit olan şey sana göre extreme inan bana bu böyle. daha geçen hafta ameliyat oldum burnumdan. bana da aynı sana dediği gibi dedi "çok ufak bi operasyon" "yarım saatte olcak bitcek" vs. geçiniz bunları. hikaye. yedek tshirt ve iç çamaşırı götür, terlersen diye, okumak için kitap, dergi zaman öldürmek için iphone, psp vs varsa onları al yanına.
hiç bir ameliyat hasta için basit değildir.
  • rentts  (05.12.11 21:32:55 ~ 21:33:56)
peksimet,matara,bol bol el bombası,koruyucu yelek,bere eldiven bide tabi su tabancası unutmamak lazım

  • canercan  (06.12.11 00:25:26)
Doktorlar aynen şöyle der ''her ameliyat bir risktir'' pijama temiz çamaşır sabun çorap

  • Canawar  (06.12.11 02:59:03)