Hassas Diş İçin Antibiyotik

Bu dişin suyu ısındı. Ama önce bi adam olması lazım. Dürüm yedik az önce, o dişin üstüne ısırdığım anda allah dedim acıdan. Çok hasassas kerata :)

Neyse, bana bunun hassaslığını alacak antibiyotik lazım, o geçsin çektircem direkt.

Ne kullansam ki?

kullanmayın

iltihaplandıysa antibiyotik olur ama sırf sızlıyor diye doktorla konuşmadan boşuna antibiyotik almayın.
  • kisa  (05.12.11 12:06:59)
doktora çektirmek için gittiğinde zaten iltihabı bitirmek için antibiyotik vercek atıyorum 1 hafta sonra iyileşince gel çekelim diycek o yüzden kendin kafana göre iş yapma bence.

  • joepiscopo  (05.12.11 13:00:41)
O diş yaklaşık 15 yıldır dolgulu da, onun yanındaki diş yerine köprü yapılıp bir ayak da o olacak. İşte bu köprü ayağı olan dişin üstüne sert bir baskı geldiği anda çok acıyor. Şu anda veya sonrasında hiçbir ağrı-sızı yok. Ayrıca şimdi çay içiyorum - ve çay sıcak haliyla - çayı onun üstüne biriktiriyorum hiç acı veya başka birşey de yok.

hassaslığı geçerse tedavi için başlatıcam da, o yüzden ilaç aradım.
  • jesterdvine  (05.12.11 14:32:30)
gargara, antibiyotik ve yukardan aşağı hareketle fırçalama.

muhtemelen kanala giden çürük. geciktirme derim artık.
  • bradshaw  (05.12.11 18:04:03)
Kanal tedavi gerektirebilir. Kök ucunda lezyon oluşmuş da olabilir. muayene ve film çektirmeniz gerekiyor. eğer şişlik yoksa antibiyotik kullanmanıza şimdilik gerek yok.

  • dyna  (05.12.11 20:49:46)