Fon hesabı ne işe yarar?

maaş hesabımı fon hesabı yapmış banka.paranız değerlenicek filan dedi.olumsuz bir yanı yok dedi ama sonuçta maaş hesabım ne kadar girdi çıktı bu fon alış-verişi yüzünden ekstrede göremiyorum.internet şubesinden görebilir miyim maaşımın miktarını?
bir de sizce ne yapmalıyım fon da mı kalsın yoka sadece maaş hesabı olara mı kalsın bu para giriş çıkışı benim aklımı karıştırıyor biraz?

evet öyle çok kazanıyor ki bozdur bozdur harca, 1000 liran bi kaç gün orda dursa 3 kuruş falan kazanıyosun. bildiğin 3 kuruş yani.

  • johndorsey  (04.12.11 23:19:30)
zararı yoktur , maasınızla lıkıt fon alınıp satılır dert etmeyın.. he faize karsıysan iptal ettir ama onun dısında mali olarak bi sıkıntısı yok , getirisi var..

  • kennym  (04.12.11 23:20:35)
Büyük ihtimal bankanız garanti,

herhangi bir yararı veya zararı olmaz.

yararı oluyor aslında ama, çok ütopik rakamlar.
  • dis fircasi  (04.12.11 23:28:25)
fon hesabında otomatik olarak b tipi likit fon alınıt. onda da dendiği gibi 3-5 kuruş kazanırsınız. ancak diğer fonlardan alırsanız (otomatik değil) ben 3000 tl'den 1 günde 350 tl kazandığımı (akbank altın) biliyorum. ancak çok dikkatli olmak gerek. aynı şekilde kaybetmek de mümkün. maaşı yedirmeyin. bildiğin yasal kumar.

  • ben smyrna  (04.12.11 23:32:48)
bu şeyde yeni çıktı heralde. geçenlerde benim hem vadesiz hesabımdaki hem de yatırım hesabımdaki bütün paraları b tipi maksimum likit fona çevirmiş iş bankası. sonra aradım dedim "siz ne ayaksınız?" iptal ettirdim otomatik fon alımını. iki dakkalık para çekme işlemi için fon mu bozdurup durucam amk. zaten getirisi de olmuyor.

  • trinitrotoluen  (04.12.11 23:50:47)
b tipi likit fonlarda para çekerken fon otomatik bozuluyor. sizin ayrıca işlem yapmanıza gerek yok. ancak diğer fonları alıp satarken valörü işlem günü +1 oluyor. yani öğlenden önce alır/satarsanız ertesi gün işlem yapılıyor. (ilk iş günü) ama öğlenden sonra alır/satarsanız 2. iş günü.

ayrıca pek yeni değil.
  • ben smyrna  (04.12.11 23:58:31)