kurumlararası geçiş tam olrak nedir?

gelir idaresinde şoför olan birisi eğitim fakültesinde okuyor.kişi eğitim fakültesinden mezun olduğunda kpssye girmeden öğretmenliğe geçebilir mi?

çok zor.

gelir idaresinde şöför kadrosunda olan birisi ancak başka bir kuruma yine o kadro ile geçebilir, tabi geçeceği kurumun onu istemesi ve bu transfere onay vermesi gerek.
ha lisans bitirdikten sonra görevi değişebilir ama öğretmenlik zor, normal kpss'li olanları atanamazken, transferle epten yaş o iş.
  • icemanr  (05.12.11 09:34:28)
geçemez. öğretmenlik için belli şartlar var. kpss ile atanmak, açıktan atanmak, sözleşmeli atanmak vs gibi. sizin eğitim fakültesi'ni bitirmeniz ve aynı zamanda kamu personeli olmanızın sizin atanmanız için bir önemi yok. siz de diğer tüm eğitim fakültesi mezunları gibi kpss'ye gireceksiniz.
kurumlararası geçiş şöyle olur. diyelim ki veri hazırlamadasınız bir bakanlıkta, hem kendi bakanlığınızı hem de geçeceğiniz bakanlığı ayarlıyorsunuz, muvafakatnamenizi alıyorsunuz (ki genelde en zoru bunu almak), gieçeceğiniz bakanlıkta da sizi alacakları bir boş kadronun olması gerekiyor. ama genelde torpilsiz çok çok zor oluyor. evlilikle geçişte bile torpil işliyor kimi zaman.

  • bitter cikolata  (05.12.11 11:04:05)