c'est la vie

İleride yakın olmayan bir vakitte belki kimbilir Fransa'ya gitme durumu olabilir. İşte bu sebeple orda zorlanmamak adına fransızcaya ucusundan kıyısından başlamak istiyorum. öğrenmek açısından nasıl bir yol izliyim. şimdilik kursa gitme imkanım yok tabi ilerde olabilir. ne yapsam ne etsem? bir akıl verin.

tell me more adlı programı pcye kurup bi başlangıç yapabilirsiniz. destekleyici kitap ta olsa iyi olur..

  • toshiro  (04.12.11 19:00:42)
livemocha sitesi üzerinden fransızca öğrenebilirsiniz.

  • aitlik eki alamayan  (04.12.11 19:28:40)
livemocha çok faydalı olmaz. bir yerden sonra paralı oluyor.

tell me more da temelsiz bir yere kadar.

bence bol film izleyin, altyazıları anlamaya çalşın . (fransızca-türkçe iki altyazıyı da okuyun tabi)
  • even i say faith no more  (04.12.11 19:47:33)
  • juninho77  (04.12.11 20:12:16)
ingilizceniz iyiyse: french.about.com

  • mistreated  (04.12.11 20:19:59 ~ 20:20:17)
öncelikle, pimsleur indir, at mp3 çalara, dinle. dinlemek kesmezse, al eline bi sözlük bir defter, dinle, cevabını yaz, cevabını söyle ve cevabını dinle :)) bana ispanyolcada oldukça yardımcı oldu. ha programın şu sorunu var ki hep sizli bizli konuşuyor.. ama önce sizli öğren, bi yerden sonra seni de öğrenirsin..
aynı zamanda, rosetta stone indirip fransızca kurup kelime hazneni geliştirebilirsin.
uz-translations.net bu siteden kaynak bulabilirsin çeşitli..
son evrede, artık birşeyler öğrenip pratik etmek istediğinde, couch surfing sitesine üye olup, şehrindeki fransızlarla dil değişimi yapabilirsin.
  • exael  (04.12.11 20:31:01)
ben öncelikle kurs derim.. temeli bi kursla iyice al, sonra bu konuda yetenekli isen kendini geliştirirsin. ama tek kelime bilmeden kendin çabalaman biraz zor. fransızca zor ve bolca istisnai kuralı olan bir dildir.
sonrasında basit şarkılardan başlayarak bolca kulak dolgunluğu, ardından nice kıyılarına güzel bir tatil.. mümkünse cinsinize uygun bir bay/bayan ile de grameri tatbik etmek fevkalade olacaktır..

  • bonnie and clyde  (05.12.11 13:18:45)