20 Yaşından Sonrası Çok mu Hızlı Geçiyor?

Ben dün 20 yaşımdaydım bugün 26. 6 sene o kadar hızlı geçmiş ki. Daha ilerisi de böyle mi acep?

Ben dün 18 yaşıma bastım diye sabaha kadar bardaydım, bugün 29 yaşında oğlumun doğumunu bekliyorum. Arada olanlar flu biraz, o son birayı içmese miydim?

  • bitter cikolata  (04.12.11 12:25:46)
dun 26 yasindaydim, bugun 50'ye merdiven dayamis durumdayim. ne ara aldim ben o merdiveni elime?

  • old man in the bathtub  (04.12.11 12:27:45)
onu bilmiyorum da şu var.
bir insan 20 yaşında tanrının verdiği 40 yaşında hayatın verdiği 60 yaşında ise hakkettiği şekilde yaşar.
tarihe mal olmuş bi şahsiyet söylemiş ama şimdi alıma gelmedi.
  • ramazanali  (04.12.11 12:28:00)
20 çok hızlı geçiyor benimde. 27'yim.

  • kocayusuf  (04.12.11 12:33:09)
çocuk ya da ergenken lan 20 li yaşlara gelsem de ipleri elime alsam diye sabırsızlanıyor insan. 20'den sonra bir başlıyorsun, okul askerlik iş sevgili evlilik ev araba çocuk çocuğa gelecek derken bir bakıyorsun yaş olmuş 40 bir şeyler başardıysan ne mutlu başaramadıysan benim gibi 38 yaşında her gün amk diye güne başlar sikeyim diye günü bitirirsin.

  • lazpalle  (04.12.11 12:34:22)
20 yaş diye birşey mi vardı lan!

  • invicta  (04.12.11 13:14:07)
bütün olay okulun bitmesi. okul varken sınavmış, ödevmiş devamlı tamamlaman gereken kesin bir görev var. sonuçlarda oldukça kısa sürede açıklanıyor. okul bittikten sonra iş hayatına girince ipler tamamen senin eline veriliyor. hangi işi seçtin, ne kadar çalıştın, ortam nasıl, zemin nasıl etüdler arasında bir bakıyorsun 30 olmuşsun. zaten 20-30 arası yaptıklarının sonuçlarını anca görmeye başlıyorsun. hayatın oynadığı oyunları saymıyorum bu arada, bunlar kişisel deneyimler, herkeste farklı vücut buluyor.

not: 26 genç bi yaş. aynen 18'inde duyduğun gibi.
  • terp  (04.12.11 13:14:13 ~ 13:14:52)
şöyle de bir şey var, (bkz: yaşlandıkça zamanın daha çabuk geçmesi)

  • anonim yazar  (04.12.11 13:19:28)
ritüeller sabitleniyor yaşlanınca. dün 18'dim. ama dün gibi işte hatırlıyorum, herşey hareketliydi ve vakit geçmemekteydi gibi. şimdi 27'ye yaklaşıyorum. Nasıl lan diyorum 8 sene bu kadar çabuk geçer. Ne oldu bu arada ne değişti diyorum, 23 e kadarki kısımlar geliyor aklıma dğeişime dair, sonra hep aynı gibi.
daha uslu daha sakin geçiyor bi müddet sonra.

  • yoa  (04.12.11 13:38:44)
19 yasındayım ama bugune gelmek icin olması gerekenden fazla beklemisim gibi hissediyorum.

  • efendilik dizboyu  (04.12.11 13:50:05)
öyle bi geçiyor ki zaman, rüzgar gibi mübarek. ne oldu, ne bitti hiç anlayamıyorsun. daha dün çocuktum ben mesela, şimdi 30a ilerliyoruz. ondan sonra ömür varsa yine fark etmeden 40, 50. ölene kadar böyle artık. allah sonumuzu hayır etsin, ne diyelim.

  • devilred  (04.12.11 14:52:06)
19 yaşından sonra yıllar nasıl geçti anlamadan 24 oluverdim bile. 20'li yaşlar sanırım çabuk geçiyor. bu yılların böyle geçmesinde okul faktörü de etkili. bir de şöyle bir şey var; d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net

  • toshiro  (04.12.11 15:37:57 ~ 15:38:25)
algıyla alakalı. 10 yşaına kadar dünyadan haberin yok. 20 yaşına geldiğinde 5 senelik zaman dilimi, o ana kadarki hayatının yarısını kapsarken, 25 e geldiğinde 1/3 üne tekabül ediyor. o kadar da çok değil yani.

  • croupier  (05.12.11 12:19:28)