Antivirüsler hakkında bir kamu yoklaması

Hangi antivirüsü kullanıyorsunuz? Lisanslı mı?
Neden onu seçtiniz?
Hangilerini kullanmazsınız? Neden?

Ekstra soru:
Norton hakkında ne düşünüyorsunuz?

norton yaramaz, piyasada adam gibi antivirüs yok kullanacaksan avg kullan gerisi hikaye.

  • mtrsykl  (02.12.11 21:49:32)
kaspersky ve avira. lisanslı değil ama deneme sürümü de değil. nasıl oldu bilmiyorum yüklenmiş işte. memnunum evet.
ek: norton pek sevilmiyor sanırım piyasada.

  • african rain  (02.12.11 21:50:07 ~ 21:52:12)
comodo. ücretsiz zaten ev kullanıcılarına.
testlerde gösterdiği başarı ve verdiği güven hissi.

  • hjarteblod  (02.12.11 21:51:59)
avira lisansli.

okulda nortonla bunda özel fiyat vardi ögrencilere avira 3€ du norton 2€,norton iyi degil izlenimi yüzünden avira.

ben eskiden virüslerle bütünlesik hayat yasardim ama bilgisayari yenileyince ,hadi deneyelim dedim :)yoksa antivirüslerin cok verimli oldugunu düsünmüyorum.
  • serabetan  (02.12.11 21:56:56)
en iyisi kaspersky'dir. norton da iyidir, hem lisanssız ilaçlısını bulmak falan daha mümkün kaspersky'ye göre. avira kötü ama ücretsiz. şahsen windows 7'ye geçeli virüs programı kullanmıyorum.

  • drkiraz  (02.12.11 21:59:43 ~ 22:00:30)
Avira. Gayet memnunum.

Norton hiç kullanmadım, avira gayet net yetiyor.
  • aileena  (02.12.11 22:02:29)
Antivirüs kullanmıyorum,Mac kullanıyorum.

  • skywalkeremre  (02.12.11 22:05:08)
- combofix. freeware.
- sürekli açık durma zorunluluğu yok. ayda 1 kez taratsam yetiyor.
- kaspersky, norton, nod32, avg, avira, bitdefender programlarını kullandım. aralarında en iyisi kaspersky idi.

- norton gereksiz yere kastırıyor. öyle çalışıyor ki "yahu bu makinada devlet sırrı saklamıyorum" diyerek sildim 1 ay kullandıktan sonra. sanki bilgisayarı kullanmak için kullanmıyorum da, bilgisayarı norton bilgisayarı korusun diye açıyorum gibi hissettim.
  • gogu delen adam  (02.12.11 22:14:54)
1) comodo.
2) her şey var. firewall, registry koruması, antivirüs.
3&4) norton kullanmazdım: bir virüsten beklenen her şeyi yapıyor.
  • in memory of botvinnik  (02.12.11 22:29:58)
Microsoft Security Essentials
*microsoft ürünü, windows da öyle. belki daha bir uyumlu çalışıyordur
*ücretsiz, key, crack, lisans, zaman derdi yok. güncelliyor, tarıyor, ediyor haberim olmuyor
*bir süredir kullanıyorum, iyisi yada kötüsü bu demek durumunda değilim ama henüz bir virüs emaresi ile karşılaşmadım. virüslü olduğunu bildiğim usb disklerden virüs silmişliği de var, çalışıyor yani.
*antin kuntin özellikleri yok, sadece antivirüs. dolayısı ile kasmıyor sistemi
  • crostata  (02.12.11 22:39:06)
ess3. varlığını unutturan antivir ve internet security. zararlı sitelere girşi engeller, virüsü kapıda karantinaya. bu yüzden format atalı kaç yıl oldu bilmiyorum.

nerdeyse bütün antivir prog. denedim. kasper ve norton bilgisayarı çok kasar geriside bi işe yramaz zaten.

lisansa gerek yok pachleri mevcut
  • neysene  (02.12.11 23:38:07)
kimse bilmese de "panda cloud"

  • 9kuyruklukedi  (03.12.11 01:01:14)